Londyn: Djoković wygrał i musi czekać

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: AFP

Novak Djoković pokonał Rafaela Nadal 7:6(5), 6:3, przedłużając swoje szanse na awans do półfinału Barclays ATP World Tour Finals. Serb musi jednak czekać na rezultat ostatniego meczu w grupie B, pomiędzy Robinem Soderlingiem i Nikołajem Dawydienko.

Rafael Nadal tegorocznego turnieju mistrzów nie będzie mógł zaliczyć do udanych. Wicelider rankingu ATP nie tylko nie zdołał wygrać w londyńskiej O2 Arena meczu, ale nawet zdobyć seta.

W pierwszej partii dzisiejszego pojedynku Djoković dwukrotnie wywalczył przewagę breaka. Nadal za każdym razem straty zdołał odrobić i doszło do rozgrywki tie breakowie. W tym od początku przewagę uzyskał Serb, który ostatecznie zwyciężył 7:5.

Po trzech gemach drugiej partii Nadal skorzystał z pomocy medycznej, mając problemy z plecami. Natychmiast po powrocie na kort Hiszpan stracił swoje podanie i był to moment decydujący. Obaj tenisiści do końca wygrywali własne podanie, co zapewniło Djokoviciowi zwycięstwo, po godzinie i pięćdziesięciu siedmiu minutach rywalizacji.

Było to już dwudzieste pierwsze spotkanie pomiędzy oboma tenisistami i dopiero siódmy triumf Djokovicia.

„Starałem się grać w ten sam sposób co w poprzednich spotkaniach,” przyznał Djoković. „Będę gotowy, jeśli przyjdzie mi grać jutro. Jeśli nie to Dawydienko w pełni na ten awans zasłuży. On gra naprawdę dobrze. Nic nie mogę teraz zrobić, muszę po prostu czekać i zobaczymy.”

O ostatecznej kolejności w grupie B zadecyduje mecz pomiędzy Robinem Soderlingiem i Nikołajem Dawydienko. Szwed jest rewelacją turnieju w Londynie, w dwóch pierwszych spotkaniach nie przegrał jeszcze seta i ma już zapewnione miejsce w półfinale. Rosjanin, by awansować do fazy pucharowej musi wygrać, w jakimkolwiek stosunku.