Perth: znamy komplet uczestników Pucharu Hopmana

/ Anna Wilma , źródło: hopmancup.com, foto:

Reprezentacja Kazachstanu w styczniu zadebiutuje w rozgrywkach o Puchar Hopmana. Kazachowie, w barwach których zagrali Jarosława Szwiedowa i Andriej Gołubiew, wygrali tradycyjne zmagania kontynentalne, mające wyłonić ostatniego, ósmego uczestnika tej nietypowej imprezy.

Azjatycki Puchar Hopmana odbywa się tradycyjnie w listopadzie. Dwie ostatnie edycje tych rozgrywek wygrali zawodnicy z Tajwanu. Tym razem zostali jednak pokonani w finale 1:2. Szwiedowa i Gołubiew rozpoczną więc sezon 2009 w australijskim Perth, a w swojej pierwszej konfrontacji zagrają z Brytyjczykami – Laurą Robson i Andym Murrayem.

22-letni Andriej Gołubiew odnotował kilka dobrych tygodni w swojej karierze. Tuż przed rozpoczęciem Azjatyckiego Pucharu Hopmana wygrał halowy turniej w swoim kraju. Tenisista ten zajmuje 139. miejsce w rankingu, choć na początku kończącego się sezonu był 56. Odnotował dwa finały, a w Montrealu pokonał samego Radka Stepanka.

Jego równieśniczka, Jarosława Szwiedowa, jest 53. zawodniczką na świecie. W Perth mogą się zwłaszcza przydać jej umiejętności deblowe. W singlu osiągnęła trzecie rundy US Open i Roland Garros, eliminując w jednym z nich Jelenę Janković.

Najwyżej rozstawionymi zawodnikami w Hopman Cup 2010 będą tenisiści gospodarzy, Samantha Stosur i Lleyton Hewitt. W dalszej kolejności udział zapowiedzieli: Jelena Diemientiewa i Igor Andriejew (Rosja), Laura Robson i Andy Murray (Wielka Brytania), Maria Jose Martinez Sanchez i Tommy Robredo (Hiszpania), Sabine Lisicki i Philipp Kohlschreiber (Niemcy), Sorana Cirstea i Victor Hanescu (Rumunia) oraz Melanie Oudin i John Isner (Stany Zjednoczone).

Azjatyckie eliminacje Pucharu Hopmana odbyły się w Hyderabadzie.