Kubot w Paryżu: szczęście było blisko

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: AFP

Szczęście i ogromny sukces było blisko. Łukasz Kubot z trzynastym na świecie Marinem Ciliciem przez większą część meczu walczył jak równy z równym. Niestety w kluczowych momentach zabrakło trochę szczęści i zimnej krwi. Polak przegrał w drugiej rundzie BNP Paribas Masters 7:6(3), 4:6, 2:6.

Dla Łukasza Kubota dzisiejszy mecz był już czwartym w paryskiej hali Bercy. Polski tenisista do turnieju głównego przedzierał się przez eliminacje, a w poniedziałek pokonał w Andreasa Becka. Tym samym Polak po raz pierwszy w sezonie awansował do drugiej rundy turnieju rangi ATP World Tour Masters 1000, a także zapewnił sobie 45 punktów do rankingu, co najprawdopodobniej pozwoli mu znaleźć się w wymarzonej setce najlepszych tenisistów globu.

Dziś Kubot miał możliwość powiększyć jeszcze ten dorobek punktowy, ale szansy tej nie wykorzystał. Mecz z Ciliciem rozpoczął się dla Polaka bardzo dobrze. W pierwszym secie obaj tenisiści mieli po trzy szanse na przełamanie, ale żaden z nich okazji nie wykorzystał. W tie breaku od początku przewagę zyskał Kubot i zwyciężył 7:3.

O losach drugiej partii zadecydował gem trzeci. Walka w nim był zacięta i długa. Polak obronił kilka break pointów, ale ostatecznie został przełamany. W dalszej części tej odsłony nasz tenisista miał pięć okazji, by odrobić stratę breaka, ale niestety Chorwat lepiej wytrzymywał presję kluczowych piłek. W decydującym secie przewaga Cilicia była już wyraźniejsza, aczkolwiek spora w tym „zasługa” Kubota. W gemie otwarcia Polak prowadził przy swoim podaniu 40:0, po czym przegrał pięć kolejnych piłek, popełniając przy równowadze dwa podwójne błędy serwisowe. W piątym gemie Chorwat dołożył jeszcze jednego breaka i pewnie przewagę dowiózł już do końca. Mecz trwał dwie godziny oraz dwadzieścia dziewięć minut.

Łukasza Kubota w tym sezonie czeka jeszcze walka w Barclays ATP World Tour Finals. Polak zagra w londyńskiej hali O2 w turnieju deblowym, w parze z Oliverem Marachem.