Sankt Petersburg: dwa niespodziewane krecze

/ Anna Wilma , źródło: atpworldtour.com, foto: atpworldtour.com

Dwaj wysoko rozstawieni reprezentanci Rosji, Michaił Jużnyj i Igor Andriejew, skreczowali w spotkaniach drugiej rundy turnieju w Sankt Petersburgu. Kontuzja pierwszego z nich dała miejsce w ćwierćfinale Maratowi Safinowi, natomiast na reyzgnacji drugiego skorzystał Denis Istomin. Grono ćwierćfinalistów uzupełnili Igor Kunicyn i Siergiej Stachowski.

Marat Safin to mistrz St. Petersburg Open z lat 2000 i 2001. W swoim ostatnim występie w tej imprezie Rosjanin awansował już do ćwierćfinału. Dziś spędził na korcie nieco ponad czterdzieści minut. Jego przeciwnik, Igor Andriejew, skreczował przy wyniku 6:3, 0:1 na korzyść byłego lidera rankingu ATP. Przyczyną decyzji rozstawionego z numerem pięć zawodnika była kontuzja kolana. Safin, który zamierza przejść na sportową emeryturę po zakończeniu tego sezonu, wygrał w trakcie całej swojej kariery piętnaście singlowych tytułów.

Jego rywalem w walce o półfinał będzie Denis Istomin. Najlepszy gracz z Uzbekistanu spotkał się dzisiaj z Michaiłem Jużnym. Najwyżej rozstawiony Rosjanin walczył jednak zaledwie przez jedenaście gemów. Przy stanie 2:6, 1:2 na korzyść Istomina skreczował z powodu urazu pleców. Istomin po raz pierwszy od czerwca 2009 awansował do turniejowego ćwierćfinału. Poprzednio dokonał tego w brytyjskim Eastbourne, gdzie zatrzymał go Dmitrij Tursunow. Michaił Jużnyj natomiast kilka dni temu triumfował w innym rosyjskim turnieju, dużo bardziej znanym, Kremlin Cup w Moskwie.

Po raz pierwszy w tym roku witamy w ćwierćfinale Siergieja Stachowskiego. Ukrainiec przebojem przechodzi kolejne fazy turnieju w Sankt Petersburgu, począwszy od meczów eliminacyjnych. Dziś nie miał problemów z wyeliminowaniem zawodnika gospodarzy, Andrieja Kuzniecowa 6:1, 6:4 w godzinę i dwie minuty. Jego następnym przeciwnikiem będzie Bjoern Phau.

Denis Istomin (Uzbekistan) – Michaił Jużnyj (Rosja, 1) 6:2, 2:1 krecz
Marat Safin (Rosja) – Igor Andriejew (Rosja, 5) 6:3, 0:1 krecz
Igor Kunicyn (Rosja) – Michaił Ełgin (Rosja, WC) 6:2, 6:3
Siergiej Stachowski (Ukraina, Q) – Andriej Kuzniecow (Rosja, WC) 6:1, 6:4