Sankt Petersburg: turniejowa czwórka wyeliminowana

/ Anna Wilma , źródło: atpworldtour.com, foto: atpworldtour.com

Rozstawiony z numerem cztery Jeremy Chardy odpadł z turnieju tenisistów w Sankt Petersburgu. Francuz przegrał spotkanie drugiej rundy z Ernestsem Gulbisem 6:7(7), 3:6. W pierwszej rundzie wyeliminowany został Pablo Cuevas, numer siedem w drabince St. Petersburg Open 2009.

Sklasyfikowany na setnym miejscu w rankingu ATP Ernests Gulbis zaserwował dwadzieścia dwa asy i odniósł zwycięstwo w godzinę z trzydziestoma pięcioma minutami. Chardy obronił co prawda osiem z dziesięciu break pointów, ale to i tak okazało się zbyt mało, by cokolwiek wskórać w starciu z dobrze dysponowanym Łotyszem. Gulbis zagra teraz z Horacio Zeballosem. Rozstawiony z numerem osiem Argentyńczyk pokonał Oleksandra Dołgopołowa 6:3, 6:1 w godzinę bez dziesięciu minut.

W pierwszej rundzie z petersburskimi zawodami pożegnał się Pablo Cuevas. Urugwajczyk uległ w godzinę i dziewięć minut Igorowi Kunicynowi 4:6, 3:6. Cuevas popełnił sześć podwójnych błędów serwisowych i zdobył zaledwie 49 spośród 118 rozegranych punktów. Rosjanin natomiast pewnie podawał i dominował w każdym z setów. Kunicyn w zeszłym tygodniu występował w roli obrońcy tytułu w moskiewskiej imprezie o Puchar Kremla, ale bardzo szybko został z niej wyeliminowany.

W turnieju gra nadal Marat Safin. Rosjanin pokonał dzisiaj 7:6(5), 6:4 Richarda Gasquet i awansował do drugiej rundy.