Kubot w Wiedniu: Stepanek bezwzględny

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Łukasz Kubot nie zdołał sprawić kolejnej w tym roku niespodzianki. Polski tenisista w pierwszej rundzie turnieju w Wiedniu przegrał z Radkiem Stepankiem 4:6, 1:6.

O niemałym pechu może mówić Łukasz Kubot. Nasz najlepszy tenisista po raz pierwszy w tym roku miał możliwość wystąpieniu w turnieju ATP Tour bez gry w eliminacjach. Już w pierwszej rundzie Polak trafił jednak na rozstawionego z numerem dwa Radka Stepanka.

Czternasty w rankingu Czech pewnie wypunktował wszystkie słabości naszego tenisisty. W pierwszym secie Stepanek wykorzystał jedną z czterech szans na przełamanie, nie dopuszczając Polaka do chociażby jednego break pointa. W drugiej partii całkowicie „posypał” się serwis Kubota. Pochodzący z Bolesławca tenisista miał zaledwie 39 procent trafionego pierwszego podania! W takiej sytuacji Czech wykorzystał trzy z siedmiu szans na przełamanie i pewnie triumfował w całym meczu, po godzinie oraz dwudziestu trzech minutach rywalizacji.

Po porażce singlowej Łukasz Kubot może skoncentrować się teraz na rywalizacji deblowej, gdzie wraz z Oliverem Marachem walczą o przepustkę do turnieju mistrzów. Polsko-austriacki duet jedno spotkanie w Wiedniu już wygrał, a w ćwierćfinale zmierzą się z Michaelem Kohlmannem oraz Alexandrem Peyą.