Wiedeń: Fyrstenberg i Matkowski w ćwierćfinale

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski zapewnili sobie miejsce w ćwierćfinale Bank Austria Tennis Trophy. W pierwszym spotkaniu Polacy pokonali duet gospodarzy Martina Fischera oraz Philppa Oswalda 6:4, 7:6(3).

W rankingu deblowym Fischer zajmuje lokatę 171., zaś Oswald jest notowany na 243. miejscu. Start w turnieju w Wiedniu umożliwiła im „dzika karta” od organizatorów. Mimo wszystko rozstawieni z numerem dwa Polacy nie mieli dziś łatwiej przeprawy.

W całym spotkaniu doszło tylko do jednego breaka, którego Fyrstenberg i Matkowski wywalczyli w pierwszym secie. W drugiej odsłonie oba duety miały okazje, by wywalczyć przełamanie, ale ostatecznie żadnemu ta sztuka się nie powiodła. W tie breaku górę wzięło doświadczenie Polaków. Prowadzili oni w nim już 6:1. Austriacy obronili dwa meczbole przy własnym podaniu, ale ostatecznie przegrali po siedemdziesięciu dziewięciu minutach rywalizacji.

W ćwierćfinale Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski zmierzą się z Niemcami Christopherem Kasem oraz Philippem Kohlschreiberem. Wśród najlepszych ośmiu par deblowych w Wiedniu są również Łukasz Kubot i Oliver Marach, którzy swój pierwszy mecz wygrali w poniedziałek.

Wynik pierwszej rundy:
M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska, 2) – M. Fischer, P. Oswald (Austria, WC) 6:4, 7:6(3)