Kubot w Wiedniu: trudny egzamin na początku

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Od bardzo zaciętego, ale zwycięskiego spotkania, rozpoczęli start w turnieju w Wiedniu Łukasz Kubot oraz Oliver Marach. Polsko-austriacka para pokonała Marco Chiudinelliego oraz Petera Luczaka 6:2, 5:7, 10-8.

Spotkanie Kubota i Marach zakończyło pierwszy dzień zmagań turnieju Bank Austria Tennis Trophy. Polak mógł się dziś czuć jakby grał przed własną publicznością, gdyż jego partnerem był właśnie reprezentant gospodarzy.

Pierwszy set przyniósł wyraźną dominację rozstawionych z numerem trzy Łukasza Kubota i Olivera Maracha. Polsko-austriacki debel wykorzystał dwie z czterech szans na przełamanie, tracąc przy swoim serwisie tylko pięć piłek. W drugiej partii oba duety wywalczyły najpierw po jednym przełamaniu, ale do tie breaka nie doszło, gdyż w dwunastym gemie Chiudinelii oraz Luczak zdołali zdobyć jeszcze jedno przełamanie.

Tie break meczowy od początku dobrze ułożył się dla Kubota i Maracha, którzy wysforowali się na prowadzenie 8:3. Szwajcarko-australijski duet wygrał jenak pięć kolejnych punktów, w czym wydatnie pomógł nasz tenisista, popełniając dwa podwójne błędy serwisowe. Na szczęście ostatnie słowo należało do Polaka i Austriaka, który wygrali tie break meczowy 10:8 i tym samym całe spotkanie, po godzinie oraz trzydziestu dziewięciu minutach rywalizacji.

W ćwierćfinale rywalami Kubota i Maracha będą Niemiec Michael Kohlmann oraz Alexander Peya. W Wiedniu występują również Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. Rozstawieni z numerem dwa Polacy zagrają z duetem gospodarzy Martinem Fischerem oraz Philppem Oswaldem. Ich mecz rozegrany zostanie jutro.

Również we wtorek spotkanie pierwszej rundy singla rozegra Łukasz Kubot. Najlepszego polskiego tenisistę czeka niezwykle trudne wyzwanie, gdyż zmierzy się z czternastym w rankingu ATP Radkiem Stepankiem.

Wynik pierwszej rundy:
Ł. Kubot, O. Marach (Polska, Austria, 3) – M. Chiudinelli, P. Luczak (Szwajcaria, Australia) 6:2, 5:7, 10-8