Moskwa: pożegnanie z Safinem

/ Anna Wilma , źródło: atpworldtour.com, foto: atpworldtour.com

Dwunasta i ostatnia przygoda Marata Safina z imprezą Kremlin Cup dobiegła końca. Wczoraj na moskiewskiej hali wygrał z najwyżej rozstawionym Nikołajem Dawydienką, dzisiaj został pokonany przez innego rodaka, Jewgienija Korolewa 6:4, 7:6(4). W czwartek jedynym rozstawionym, który wywalczył miejsce w ćwierćfinale, jest Janko Tipsarević. Jego rywal, Christophe Rochus, skreczował w drugim secie spotkania.

Pojedynek Safina z Korolewem był dzisiaj najważniejszym wydarzeniem w Moskwie i oczywiście trafił do sesji wieczornej na korcie centralnym. Pierwszy z Rosjan jest starszy o osiem lat od drugiego i bogatszy o piętnaście singlowych tytułów ATP. Korolew jest jednak klasyfikowany o 25 pozycji wyżej w światowej klasyfikacji, na miejscu 51. Mecz był wyrównany. O porażce Safina zdecydowała strata jednego gema serwisowego w pierwszym secie, a potem porażka w tie-breaku drugiej odsłony do czterech. Korolew, prywatnie kuzyn Anny Kurnikowej, zaserwował siedem asów, nie popełniając przy tym żadnego podwójnego błędu.

Jewgienij zagra teraz z ukraińskim kwalifikantem, Ilią Marczenko, który uporał się z Kazachem rosyjskiego pochodzenia, Andriejem Gołubiewem.

Mniej czasu na korcie niż planowano spędził rozstawiony z numerem sześć Janko Tipsarević. Jego rywal, Christophe Rochus skreczował przy wyniku 6:4, 2:1 na korzyść Serba z powodu choroby.

Miał dzisiaj pecha, ale myślę, że sprawy zmierzały ku mojej wygranej, kontrolowałem mecz. Teraz czuję się naprawdę dobrze. Będzie ciężko z Gineprim i muszę zacząć tak dobrze, jak w dwóch moich poprzednich meczach tutaj – skomentował Janko Tipsarević.

Robby Ginepri pokonał dzisiaj Marcela Granollersa z Hiszpanii 7:6(5), 6:0.

Michaił Kukuszkin i Ilia Marczenko osiągnęli w Moskwie swoje pierwsze w karierze ćwierćfinały turnieju ATP World Tour. Ten pierwszy wygrał dzisiaj z Waynem Odesnikiem.

Janko Tipsarević (Serbia, 6) – Christophe Rochus (Belgia) 6:4, 2:1 krecz Rochusa
Jewgienij Korolew (Rosja) – Marat Safin (Rosja) 6:4, 7:6(4)
Ilia Marczenko (Ukraina, Q) – Andriej Gołubiew (Kazachstan) 6:1, 1:6, 6:4