Sztokholm: Szwedzi z klasą

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Robin Soderling pewnie awansował do drugiej rundy turnieju ATP w Sztokholmie. W swoim inauguracyjnym meczu pokonał Giovanniego Lapentiego 6:3, 6:0. W jego ślady poszedł Joachim Johansson, który uporał się z wyżej notowanym Juanem Monaco. Drugi ze Szwedów zwyciężył 6:4, 6:4 i jest już w ćwierćfinale imprezy. Niespodziewanej porażki doznał Juan Carlos Ferrero.

Większość dzisiejszych spotkań była szybkich. Najwyżej rozstawiony Robin Soderling, tak jak można było przypuszczać, nie miał problemów ze „szczęśliwym przegranym” z eliminacji. Giovanni Lapentti zdołał wygrać tylko trzy gemy – wszystkie w pierwszym secie. Reprezentant gospodarzy przeważał w każdym elemencie gry. Lepiej serwował i był skuteczniejszy w ważnych momentach. Po godzinie i czterech minutach mógł się cieszyć ze zwycięstwa i awansu do kolejnej rundy.

W ślady Soderlinga poszedł inny Szwed. Joachim Johansson pokonał 6:4, 6:4 rozstawionego z czwórką Juana Monaco. Grający z „dziką kartą” reprezentant Trzech Koron znów dysponował fantastycznym podaniem, który mocno pomógł mu w awansie do ćwierćfinału imprezy. W całym spotkaniu Szwed zaserwował 11 asów i wygrał 91% punktów po pierwszym serwisie! Argentyńczyk nie miał prawie nic do powiedzenia w gemach, w których odbierał podanie rywala. Ani razu nie stanął przed szansą przełamania przeciwnika, a sam stracił serwis dwukrotnie, co zaważyło o porażce.

Porażki doznał też rozstawiony z trójką Juan Carlos Ferrero. Hiszpan nie poradził sobie z Marcosem Baghdatisem. W meczu, który trwał prawie półtorej godziny, Cypryjczyk zaprezentował się znakomicie. Przewagę zyskał głównie dzięki znakomitemu podaniu. 13 asów i 85% punktów wygranych po pierwszym serwisie pozwoliły mu kontrolować sytuację. I mimo że raz został przełamany, sam zyskał aż cztery breaki, co pozwoliło mu zwyciężyć 6:4, 6:2 i awansować do drugiej rundy turnieju.