Luksemburg: Radwańska przegrywa w deblu

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Archwium Tenisklubu

To już koniec sezonu dla Urszuli Radwańskiej. Polka po porażce w pierwszej rundzie singla, pokonana zeszła z kortu również po pierwszym spotkaniu rywalizacji deblowej. Nasza tenisistka w duecie z Julią Georges uległy Ivecie Benesowej oraz Barborze Zahlavovej Strycovej 7:6(12), 3:6, 10-8.

Los nie był zbyt łaskawy do Radwańskiej i Georges, gdyż już w pierwszej rundzie trafiły na duet rozstawiony z numerem dwa. Polka i Niemka spotkanie zaczęły jednak udanie, wygrywając w niezwykłych okolicznościach pierwszego seta. O jego losach zadecydował tie break, w którym tenisistki rozegrały łącznie 26 piłek.

W drugiej odsłonie górą były już faworyzowane Benesova i Zahlavova Strycowa. Czeszki wywalczyły dwa breaki i raz tracąc własne podanie, triumfowały 6:3. Tie break meczowy również okazał się bardzo zacięto rywalizacją, ale nieznacznie lepsze były w nim tenisistki zza naszej południowej granicy. Mecz trwał godzinę i trzydzieści sześć minut.

We wtorek Urszula Radwańska przegrała mecz pierwszej rundy singla. Pogromczynią Polki była się Kristina Flipkens.

Pierwsza runda debla:
I. Benesova, B. Zahlavova Strycova (Czechy, 2) – J. Goerges, U.Radwanska (Niemcy, Polska) 6:7(12), 6:3, 10-8