Luksemburg: Flipkens kontynuuje dobrą passę

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Na drugiej rundzie zakończyła zmagania w turnieju BGL Luxemburg Open Anabel Medina Garrigues. Rozstawiona z numerem trzy Hiszpanka przegrała z belgijską kwalifikantką Kristiną Flipkens. W imponującym stylu zmagania w imprezie zaczęła Daniela Hantuchova, tracąc w pierwszym spotkaniu tylko jednego gema.

W środę rozegrano trzy ostatnie spotkania pierwszej rundy oraz trzy pierwsze drugiej fazy zmagań.

Jako pierwsza w gronie ćwierćfinalistek znalazła się Kristina Flipkens. Belgijka wygrała już swój piąty mecz w Luksemburgu. Po przejściu eliminacji 23-latka pokonała Urszulę Radwańską, a dziś okazałą się lepsza od turniejowej „trójki”. Flipkens pokonała Medinę Garrigues w siedemdziesiąt sześć minut 7:5, 6:3. Hiszpance nie pomogła stuprocentowa skuteczność wykorzystanych break pointów (2 na 2), gdyż sama aż cztery razy nie utrzymała własnego podania.

Pochodzącej z Walencji tenisistce nigdy nie gało się dobrze przeciwko Flipkens, gdyż był to ich trzeci mecz i trzecia porażka Mediny Garrigues. Po raz ostatni tenisistki grały ze sobą podczas tegorocznego US Open i Belgijka zwyciężyła wówczas 6:1, 6:3.

Niełatwy mecz w drugiej rundzie turnieju rozegrała Sabine Lisicki. Niemka, polskiego pochodzenia, pokonała Polonę Hercog 7:6(1), 6:4 Tenisistki walczyły przez godzinę i czterdzieści jeden minut, a o losach drugiej partii zadecydował tylko jeden break. Kolejną rywalką rozstawionej z numerem sześć Lisicki będzie Kim Clijsters lub Patty Schnyder.

Pod koniec sezonu znakomitą dyspozycję zaprezentowała Daniela Hantuchova. Słowaczka w pięćdziesiąt jeden minut pokonała Tatjanę Malek, tracąc w tej rywalizacji zaledwie jednego gema. W całym spotkaniu Niemka nie miała ani jednego break pointa, zaś Hantuchova wykorzystała sześć z siedmiu szans na przełamanie. Był to pierwszy mecz pomiędzy oboma tenisistkami.