Sztokhom: awans Johanssona

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Tylko Juan Monaco awansował do drugiej rundy turnieju ATP w Sztokholmie ze wszystkich rozstawionych tenisistów, którzy wystąpili pierwszego dnia imprezy. Argentyńczyk miał jednak bardzo trudną przeprawę. Potrzebował dwóch godzin i dziewięciu minut, aby 6:2, 5:7, 7:5 pokonać Jana Hernycha. Lepiej i szybciej poradził sobie reprezentant i jedna z nadziei gospodarzy Joachim Johansson, który wygrał z Peterem Luczakiem 7:5, 6:2.

Pierwszy set potyczki Juana Monaco z Janem Hernychem nie zapowiadał kłopotów Argentyńczyka. Nie grał co prawda wybitnie, ale Czech spisywał się dużo słabiej. Monaco lepiej podawał i był skuteczniejszy w najważniejszych momentach. Obronił break pointa i dwukrotnie przełamał przeciwnika. Jednak w dwóch następnych partiach gra bardzo się wyrównała. Głównie za sprawą lepszej postawy Hernycha, ale i Monaco nieco obniżył loty. Najpierw reprezentant Czech zdobył o jedno przełamanie więcej i doprowadził do remisu w setach. Jednak w trzeciej odsłonie Argentyńczyk się zrewanżował i w samej końcówce zdobył decydującego breaka i awansował do drugiej rundy.

Udanie występ na swojej ziemi rozpoczął Joachim Johansson. Sklasyfikowany obecnie na 511. miejscu światowego rankingu Szwed, powracający po kontuzji, pokonał Petera Luczaka. Johansson sprawę awansu załatwił głównie serwisem. Posłał 21 asów i oddał rywalowi tylko trzy punkty po pierwszym podaniu. Australijczyk nie miał kontrargumentów. W pierwszym secie walczył i przegrał minimalnie, ale w drugim był już wyraźnie słabszy.