Włosi najlepsi wśród chłopców

/ Jarosław Skoczylas , źródło: wimbledon.org, foto: atptennis.com

Daniel Lopez i Matteo Trevisan (nr 7) wygrali rywalizację w grze podwójnej juniorskiego Wimbledonu 2007. Włosi w finale okazali się lepsi od pary czesko-słowackiej, Roman Jebavy i Martin Klizan. Zwycięstwo tym cenniejsze, gdyż odniesione nad bardzo dobrymi juniorami.

Pierwsza partia tego spotkania stała na bardzo wysokim poziomie – obie pary pewnie wygrywały własne gemy serwisowe, a kibice mieli przyjemność oglądania wielu ciekawych i efektownych akcji. Bardziej ofensywnie grali Klizan i Jebavy, jednak to także oni popełniali więcej błędów. Ostatecznie o wyniku tego seta musiał zadecydować tie-break, w którym nieznacznie lepsi okazali się Lopez i Trevisan.

Zwycięstwo w pierwszej partii wyraźnie zdekoncentrowało Włochów, gdyż od początku drugiego seta, popełniali zdecydowanie więcej niewymuszonych błędów. Duet Klizan i Jebavy jest zbyt doświadczony, aby tego nie wykorzystać – przełamali serwis rywali i tym samym doprowadzili do remisu w meczu finałowym.

W ostatnim secie, który jest przedłużonym tie-break’iem (granym do dziesięciu punktów), było wiadome, że końcowe zwycięstwo odniesie lepiej serwująca para. Tak też się stało – Lopez i Trevisan przy własnym podaniu stracili zaledwie dwa punkty, dzięki czemu wygrali Wimbledon. Dla tych zawodników jest to największy sukces w dotychczasowej karierze, natomiast na przykład Klizan ma już za sobą triumf w turnieju singlowym French Open (w 2006 roku).

Wynik finału gry podwójnej:
Daniel Lopez, Matteo Trevisan (Włochy, 7) – Roman Jebavy, Martin Klizan (Czechy, Słowacja) 7:6(5), 4:6, 10:8