Linz: Pennetta i Wickmayer pewnie w półfinale

/ Anna Wilma , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Trzy najwyżej rozstawione tenisistki awansowały do półfinałów turnieju Generali Ladies w Linzu. Wszystkie uporały się ze swoimi rywalkami w dwóch setach, ale najwięcej czasu na korcie spędziła Agnieszka Radwańska. Jedynie Carla Suarez Navarro, turniejowa "czwórka", musiała tym razem uznać wyższość Petry Kvitovej.

To Czeszka będzie następną przeciwniczką najlepszej polskiej tenisistki. Kvitova walczyła z Suarez Navarro przez godzinę i trzydzieści sześć minut i triumfowała wynikiem 7:5, 6:4. Panie miały spore problemy przy własnych podaniach. Petra miała do dyspozycji aż trzynaście break pointów, z czego wykorzystała trzy. Carla dziewięciokrotnie stawała przed taką szansą, ale tylko raz wywalczyła przełamanie. Kvitova częściej popełniała podwójne błędy serwisowe i w sumie zdobyła 82 spośród 154 rozegranych punktów.

Flavia Pennetta i Yanina Wickmayer tworzą drugą parę półfinałową. Rozstawiona z numerem jeden Włoszka pokonała 7:5, 6:2 Ioanę Ralucę Olaru. W meczu tym set pierwszy był o wiele bardziej zacięty niż drugi. Obie tenisistki miały po siedem break pointów, ale Pennetta wykorzystała więcej takich sytuacji. Turniejowa "jedynka" zgromadziła 75 punktów.

Yanina Wickmayer odprawiła rozstawioną z numerem osiem Sarę Errani 7:5, 6:3 w godzinę i czterdzieści minut. Belgijka precyzyjnie wykorzystała niedyspozycję serwisową Włoszki, przełamując ją aż sześciokrotnie.

Do półfinału gry podwójnej awansowały najwyżej rozstawione Anna Lena Groenefeld i Katarina Srebotnik.