Linz: Wickmayer już w ćwierćfinale

/ Anna Wilma , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: sonyericssonwtatour.com

Yanina Wickmayer awansowała do ćwierćfinału turnieju tenisistek w Linzu po zwycięstwie 2:6, 6:3, 6:1 nad Alexandrą Dulgheru. Jedną z ćwierćfinalistek została też Ioana Raluca Olaru, która po wyrównanym trzecim secie pokonała Julię Goerges. Trzysetowy mecz przytrafił się również Flavii Pennetcie. Zmienne szczęście sprzyjało siostrom Radwańskim: Agnieszka zajęła miejsce w najlepszej ósemce, ale Urszuli ta sztuka się nie udała.

Yanina Wickmayer, rozstawiona z numerem trzy, spędziła na korcie dwie godziny z siedmioma minutami. Sensacyjna mistrzyni z Warszawy, Alexandra Dulgheru, nie zamierzała bowiem poddać się wyżej notowanej przeciwniczce. Rumunka była zdecydowanie lepsza w pierwszej odsłonie, kiedy to nie musiała bronić żadnego break pointa, a sama wywalczyła dwa przełamania. Zszokowana chwilami Belgijka odzyskała rezon w drugim secie, wygrywając w nim o przewagę przełamania. W trzeciej partii Alexandra wywalczyła już tylko jednego gema i ostatecznie musiała pożegnać się z Generali Ladies 2009. Wickmayer zagra teraz z rozstawioną z numerem osiem Sarą Errani.

Ioana Raluca Olaru awansowała do jednej czwartej finału po zwycięstwie 3:6, 6:2, 7:5 nad Julią Goerges. Po dwóch pierwszych setach, wygrywanych przez tenisistki z wyraźną przewagą jednej z nich, w trzecim doszło do ostrej batalii. To Niemka musiała cztery razy częściej bronić się przed utratą gema serwisowego – dwukrotnie została przełamana i tym samym pogrzebała swoje szanse na awans.

Przypominamy, że w drugiej rundzie singla zwycięstwo odniosła Agnieszka Radwańska, a do półfinału debla awansowały Klaudia Jans i Alicja Rosolska. Urszula Radwańska odpadła z konkurencji gry pojedynczej.