Linz: Radwańska zagra z Alize Cornet

/ Anna Wilma , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: sonyericssonwtatour.com

Rozstawiona z numerem pięć Iveta Benesova przegrała mecz drugiej rundy turnieju w Linzu z rodaczką Petrą Kvitovą 4:6, 5:7. Awans wywalczyły też rozstawione Yanina Wickmayer i Carla Suarez Navarro. Nas najbardziej interesuje jednak zwycięstwo Agnieszki Radwańskiej nad Monicą Niculescu, o którym informowaliśmy kilka godzin temu.

Turniejowa "trójka", Yanina Wickmayer, pokonała 7:6(6), 6:4 Timeę Bacsinszky. Szwajcarka stawiała opór wyżej notowanej Belgijce, zmuszając ją do gry przez dwie godziny i pięć minut. Wickmayer miała do dyspozycji aż dziesięć break pointów, ale wykorzystała tylko jednego. Bacsinszky w ogóle nie udało się uzyskać przełamania. W efekcie po tie-breakowym triumfie w pierwszym secie, w drugim rakieta numer dwa Belgii wygrała dzięki breakowi i zapewniła sobie miejsce w drugiej rundzie. Tam czeka na nią Alexandra Dulgheru. Sensacyjna majowa zwyciężczyni z Warszawy wyeliminowała główną nadzieję gospodarzy, Sybille Bammer.

Alize Cornet zagra w ćwierćfinale z Agnieszką Radwańską. Francuzka po dwóch godzinach i dziesięciu minutach walki triumfowała nad Kristiną Barrois 4:6, 6:3, 6:3. W pierwszych dwóch setach o przewadze jednej z tenisistek decydowało jedno przełamanie, w trzecim Cornet zdobyła dwa breaki. Francuzka zaserwowała siedem asów (z czego pięć w decydującej odsłonie) i wygrała 94 spośród 181 rozegranych punktów. Alize jest obecnie 48. zawodniczką rankingu WTA. Ma dziewiętnaście lat i w dotychczasowej karierze wygrała tylko jeden turniej singlowy, w 2008 roku w Budapeszcie.

Carla Suarez Navarro wyeliminowała z Generali Ladies Olgę Goworcową 6:3, 6:4. Hiszpanka potrzebowała do wywalczenia awansu do ćwierćfinału godziny i piętnastu minut. Białorusinka wykazała się w tym spotkaniu zdecydowanie większą celnością przy pierwszym podaniu, ale też małą skutecznością w sytuacjach break pointowych. Suarez Navarro trzy break pointy zamieniła na przełamania i zdobyła 63 spośród 111 rozegranych punktów. Hiszpanka zagra teraz z Petrą Kvitovą.

Jutro od godziny czternastej w Linzu mecz Agnieszki Radwańskiej z Alize Cornet, a zaraz potem Urszuli Radwańskiej z Lucie Safarovą. Spotkania będzie można obejrzeć na antenie Eurosportu.

Agnieszka Radwańska (Polska, 2) – Monica Niculescu (Rumunia) 6:4, 6:2

Yanina Wickmayer (Belgia, 3, WC) – Timea Bacsinszky (Szwajcaria) 7:6(6), 6:4
Alize Cornet (Francja) – Kristina Barrois (Niemcy) 4:6, 6:3, 6:3

Zobacz komplet środowych wyników turnieju WTA w Linzu!