Pekin: Bartoli rywalką Radwańskiej

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Marion Bartoli będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w półfinale China Open. Francuzka dokonała dziś niecodziennego wyczynu, „wyciągając” mecz z Wierą Zwonariową ze stanu 3:6, 1:5! Drugą parę półfinałową w Pekinie tworzą Rosjanki Swietłana Kuzniecowa i Nadia Pietrowa.

Spotkanie Bartoli ze Zwonariową było ostatnim ćwierćfinałem turnieju China Open i zakończyło się po godzinie 23 czasu lokalnego. W pierwszym secie Bartoli miała ogromne problemy z serwisem, popełniła trzy podwójne błędy i tylko raz utrzymała własne podanie. W drugiej partii rozstawiona z numerem siedem Rosjanka prowadziła już 5:1. Od tego moment Francuzka wygrała sześć kolejnych gemów, przegrywając w nich łącznie zaledwie siedem punktów! W decydującej partii 25-letnia Zwonariowa już się nie zdołała podnieść, ani razu nie przełamała Bartoli i przegrała 2:6.

Mecz trwał dwie godziny oraz osiem minut. Był to dziewiąty pojedynek pomiędzy oboma tenisistkami i dopiero drugi triumf francuskiej tenisistki.

W sobotę po raz czwarty zagrają ze sobą natomiast Agnieszka Radwańska i Marion Bartoli. Wszystkie dotychczasowe konfrontacje kończyły się zwycięstwami Polki. Krakowianka w tych trzech konfrontacjach straciła tylko jednego seta. W tym roku zagrają one jednak dopiero ze sobą po raz pierwszym. Spotkanie naszej tenisistki z Francuzką zostało zaplanowane jako czwarty pojedynek na korcie centralnym, nie przed godziną 19 czasu lokalnego (13 w Polsce).

Pewnym jest, że jedną z finalistek turnieju w China Open będzie Rosjanka. Rozstawiona z numerem sześć Swietłana Kuzniecowa pokonała dziś Anastazję Pawliuczenkową 6:3, 6:3. 18-letnia Rosjanka pokonała w Pekinie m.in. Venus Williams oraz Aleksandrę Wozniak, ale 6 lat starszej rodaczce już nie sprostała, przegrywając w siedemdziesiąt dziewięć minut.

Fantastyczny turnieju w stolicy Chin rozgrywa Nadia Pietrowa. W czwartek Rosjanka wygrała po dramatycznym spotkaniu z Sereną Williams, a dziś rozegrała kolejny ciężki mecz ze Shuai Pen. Ostatnia reprezentantka gospodarzy w turnieju singlowym nieoczekiwanie triumfowała w pierwszym secie po tie breaku 7:5. W dwóch kolejnych odsłonach Pietrowa ani razu nie straciła już własnego podania i po wielu zaciętych gemach wygrała te partie 6:3 i 6:2. Spotkanie trwało aż dwie godziny oraz trzydzieści dziewięć minut.

Ciężko jest wyjść na kort po tak ciężkim spotkaniu w dniu poprzednim, ale jestem szczęśliwa ze zwycięstwa,” powiedziała po meczu Pietrowa. „Peng miała bardzo dobry tydzień i odniosła cenne zwycięstwa. Pozytywny wypływ na jej dyspozycję miała publiczność. Ja teraz potrzebuję snu oraz odpoczynku.