Pekin: pewne zwycięstwo Radwańskiej

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Udanie rozpoczęła turniej w Pekinie Agnieszka Radwańska. W drugiej rundzie China Open najlepsza polska tenisistka pokonała Patty Schnyder 6:4, 6:1. Kolejną rywalką naszej reprezentantki będzie Maria Jose Martinez Sanchez.

Radwańska dzięki półfinałowi osiągniętemu tydzień temu w Tokio, w Pekinie miała w pierwszej rundzie „wolny los”. Patty Schnyder w pierwszym spotkaniu pokonała natomiast Urszulę Radwańską 6:4, 7:5.

Dzisiejsze spotkanie miało zacięty przebieg tylko w pierwszym secie. Polka już w gemie otwarcia straciła serwis, ale natychmiast odrobiła straty, a następnie wysforowała się na prowadzenie 3:1. W dalszej części seta obie tenisistki wywalczyły jeszcze po jednym break, co zapewniło naszej tenisistce zwycięstwo 6:4. W drugiej partii dominacja krakowianki nie podlegała już dyskusji. Radwańska wygrała pięć pierwszych gemów, a całego seta 6:1. Spotkanie trwało siedemdziesiąt dwie minuty.

Był to drugi mecz pomiędzy obiema tenisistkami. W ubiegłym roku Patty Schnyder pokonała Agnieszkę Radwańską w Charleston 6:3, 6:2.

Po udanym turnieju w Tokio przed 20-letnią Polką otworzyła się jeszcze szansa na start w turnieju mistrzyń. Radwańska co prawda utrzymała jedenastą pozycję w rankingu „The Race”, ale zmniejszyła różnicę do zawodniczek znajdujących się przed nią w tym zestawieniu.

O awans do ćwierćfinał China Open Agnieszka Radwańska zagra z Marią Jose Martinez Sanchez. 38. w rankingu Hiszpanka w pierwszej rundzie nieoczekiwanie wyeliminowała Carolinę Wozniacki, a dziś okazała się lepsza od amerykanki Vani King.

Agnieszka Radwańska (Polska, 12) – Patty Schnyder (Szwajcaria) 6:4, 6:1