Pekin: Kubot lepszy od Roddicka!!!

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Tego nikt się nie spodziewał! Łukasz Kubot został sprawcą największej sensacji turnieju China Open. Polski kwalifikant pokonał szóstą rakietę świata, Amerykanina Andy Roddicka 6:2, 6:4!

Łukasz Kubot już nieraz udowodnił, że stać go na błyskotliwe wyniki nie tylko w singlu, ale również w deblu. Nikt chyba jednak nie przypuszczał, że polski tenisista pokona dziś byłego lidera rankingu ATP oraz tegorocznego finalistę Wimbledonu i to w niespełna półtorej godziny!

Kubot do turnieju głównego dostał się przez eliminacje, w których nie stracił seta. Dzisiejsze spotkanie miało nie tylko sensacyjne rozstrzygnięcie, ale również nieoczekiwany przebieg. Obaj tenisiści słyną z potężnego serwisu, a pomimo tego doszło w całym meczu do aż siedmiu przełamań. W pierwszym secie Amerykanin tylko raz zdołał utrzymać własne podanie. Kubot wykorzystał trzy z sześciu szans na przełamanie. W drugiej partii Roddick „tylko” dwa razy stracił swój serwis i na niewiele się zdał break, którego wywalczył. Mecz trwał godzinę oraz dwadzieścia jeden minut.

Obaj tenisiści zanotowali po pięć asów. Kubot popełnił siedem podwójnych błędów, o trzy więcej niż Amerykanin, ale nie to było decydujące w dzisiejszym spotkaniu.

Dla Andy Roodicka porażka z polskim tenisistą może okazać wyjątkowo dotkliwa w skutkach. Amerykanin wciąż nie ma zapewnionego startu w turnieju Masters Cup w Londynie.

W drugiej rundzie rywalem Łukasza Kubota będzie Ivan Ljubicić, który dziś pokonał Paul-Henri Mathieu. Najlepszy polski tenisista jeszcze dziś rozegra spotkanie pierwszej fazy rywalizacji deblistów. Kubot i Oliver Marach zmierzą się z Francuzami Paul-Henri Mathieu oraz Michaelem Llodrą.

Łukasz Kubot (Polska, Q) – Andy Roddick (USA, 3) 6:2, 6:4