Pekin: udany rewanż Zi Yan

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Porażką zakończyło się spotkanie Urszuli Radwańskiej w pierwszej rundzie turnieju deblowego w Pekinie. Polka oraz Melinda Czink uległy parze gospodarzy Zi Yan i Jie Zheng 6:7(0), 2:6.

Urszula Radwańska w piątek rozegrała z Zi Yan spotkanie pierwszej rundy eliminacji singla. Polka pewnie zwyciężyła w dwóch setach. Dziś Chinka, grająca w parze ze swoją rodaczką, udanie się zrewanżowała.

Spotkanie Radwańskiej i Czink z utytułowanym duetem gospodarzy odbyło się na korcie centralnym National Tennis Center w Pekinie. Polsko-węgierski duet tylko do tie break pierwszego seta stawiał skuteczny opór wyżej notowanym rywalkom. „Trzynasty” gem okazał się jednak popisem Zi Yan i Jie Zheng, które nie straciły w nim ani jednego punkt. W drugiej partii Radwańska oraz Czink miały spore problemy z wygrywaniem własnego podania, w efekcie czego zdołały ugrać tylko dwa gemy.

W turnieju deblowym pań w Pekinie występują jeszcze Klaudia Jans i Alicja Rosolska. Polki w swoim pierwszym spotkaniu zmierzą się z Włoszkami Sarą Errani oraz Flavią Pennettą. Urszuli Radwańskiej pozostała natomiast rywalizacji w singlu, gdyż dzisiaj zapewniła sobie awansu do turnieju głównego China Open.