Metz: faworyci zagrają o tytuł

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: AFP

Dwóch najwyżej rozstawionych tenisistów zagra w finale halowego turnieju w Metz. O tytuł zawalczą faworyt gospodarzy Gael Monfils oraz Niemiec Philipp Kohlschreiber.

W dzisiejszych półfinałach zawodów Open de Moselle wystąpiło trzech reprezentantów Francji, ale miejsce w finale zapewnił sobie tylko jeden z nich. Najwyżej rozstawionych w turnieju Gael Monfils pokonał swojego rodaka Richarda Gasqueta 6:4, 6:3. Mecz trwał osiemdziesiąt minut. Monfils wykorzystał w tym pojedynku trzy z pięciu szans na przełamanie, ani razu nie tracąc własnego serwisu. Był to czwarty pojedynek pomiędzy oboma francuskimi tenisistami i po dzisiejszej konfrontacji jest remis.

Trzynasty w rankingu Monfils wygrał w swojej karierze dopiero jeden tytuł, przed czteroma laty w Sopocie. W tym roku Francuz był w finale zawodów w Acapulco, w którym uległ Nicolasowi Almagro.

Mam nadzieję, że sięgnę jutro po mój drugi tytuł,” powiedział po spotkaniu Monfils. „Jestem bardzo szczęśliwy z obecności w finale. Podejdę do tego spotkania inaczej niż to robię zazwyczaj, ponieważ jest to finał i dam z siebie wszystko, żeby wygrać. Wiem, że Kohlschreiber jest bardzo solidnym zawodnikiem więc będę musiał dać z siebie wszystko.

Marzenia gospodarzy o wewnątrzfrancuskim finale rozwiał Philipp Kohlschreiber. Rozstawiony z numerem dwa Niemiec pokonał dziś Paul-Henri Mathieu (nr 3) 7:6(5), 6:4. W całym spotkaniu obaj tenisiści znakomicie serwowali. Francuz zaliczył piętnaście asów, o dwa więcej od swojego rywala, ale to on jako jedyny w spotkaniu stracił własne podanie. Spotkanie trwał godzinę oraz trzydzieści osiem minut.

Podobnie jak w piątek, grałem dobrze od samego początku,” przyznał po półfinałowej konfrontacji Kohlschreiber. „Jestem naprawdę szczęśliwy z mojej gry, mój serwis jest dobry i świetnie się poruszam. Czekam teraz na jutrzejszy mecz. Dwie lub trzy piłki mogą zadecydować o jego losach.