Bukareszt: Kubot i Marach w ćwierćfinale

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Łukasz Kubot oraz Oliver Marach zapewnili sobie miejsce w ćwierćfinale BCR Romania Open. Na kortach ziemnych w Bukareszcie polsko-austriacka para pokonała w pierwszej rundzie reprezentantów gospodarzy Adriana Cruciata i Petru-Alexandru Luncanu.

Kubot i Marach zostali rozstawieni w stolicy Rumuni z numerem jeden. W pierwszej rundzie głównym faworytom zmagań przyszło rywalizować z posiadaczami „dzikiej karty”, klasyfikowanym w drugiej setce rankingu deblowego Cruciato oraz w czwartej setce Luncanu.

Polsko-austriacki duet wygrał ze znaczniej niżej notowanymi rywalami w dwóch setach, aczkolwiek nie przyszło im to zbyt łatwo. W pierwszym secie do rozstrzygnięcia niezbędny był tie break, którego Marach i Kubot wygrali w tie breaku 7:2. W drugiej partii Polak oraz Austriak wykorzystali dwa z czterech szans na przełamanie i raz tracąc własne podanie, zwyciężyli 6:3. Mecz trwał godzinę oraz dwadzieścia trzy minuty.

O awans do półfinału BCR Romania Open Łukasz Kubot i Oliver Marach zagrają z Austriakiem Danielem Koellererem oraz Czechem Jaroslavem Levinskym.

Polak i Austriak walczą w tym sezonie o prawo startu w zawodach Masters Cup. Aktualnie w rankingu „Doubles Team” zajmują siódmą lokatę. Prawo startu w turnieju mistrzów zapewni sobie osiem najlepszych par w tym zestawieniu.

Pierwsza runda debla:
Ł. Kubot, O. Marach (Polska, Austria, 1) – A. Cruciat, P. Luncanu (Rumunia, WC) 7:6(2), 6:3