Bukareszt: Kubot krok od turnieju głównego

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Łukasz Kubot potrzebuje jeszcze jednego zwycięstwa, by zapewnić sobie udział w turnieju głównym turnieju BCR Open Romonia, rozgrywanego na kortach ziemnych w Bukareszcie. W drugiej rundzie eliminacji polski tenisista pokonał Alexandru Carpena 6:4, 6:0.

Turniej w stolicy Rumuni jest ostatnią w tym roku imprezą ATP Tour rozgrywaną na czerwonej mączce. Łukasz Kubot został najwyżej rozstawionym tenisistą w eliminacjach, a w dwóch pierwszych spotkaniach przyszło mu grać z reprezentantami gospodarzy. W obu przypadkach nie miał większych problemów z odniesieniem końcowego sukcesu.

W dzisiejszym spotkaniu ciężką przeprawę Polak miał tylko w pierwszym secie. Kubot musiał bronić nawet trzech break pointów, ale za każdym razem zwycięsko wychodził z tych opresji. Nasz reprezentant miał natomiast dwie okazje na przełamanie, wykorzystując jedną z nich. W drugim secie przewaga Kubota była już znacznie wyraźniejsza i Carpena nie zdołał wywalczyć ani jednego gema. Spotkanie trwało sześćdziesiąt jeden minut.

Z pewnością trudniejsze zadanie czeka najlepszego polskiego tenisistę w decydującej fazie eliminacji. Rywalem Łukasza Kubota będzie bowiem Filippo Volandri. Włoch jest aktualnie na 231. miejscu w rankingu ATP, ale jeszcze dwa lata temu był w pierwszej trzydziestce najlepszych tenisistów świata.