Puchar Davisa: Murray lepszy od Przysiężnego

/ Michał Jaśniewicz , źródło: lta.org.uk/daviscup.com, foto: AFP

Nie było sensacji w pierwszym spotkaniu Pucharu Davisa pomiędzy Wielką Brytanią a Polską. Trzeci w rankingu ATP, Andy Murray pokonał Michał Przysiężnego 6:4, 6:2, 6:4.

Różnica w rankingu pomiędzy Brytyjczykiem a Polakiem wynosi dokładnie 675 miejsc. Pomimo tego Michał Przysiężny zdołał sprawić sporo trudności zeszłorocznemu finaliście US Open.

Sporo emocji było szczególnie w secie pierwszym. Już w gemie otwarcia polski tenisista musiał bronić break pointa. Sztuka ta mu się powiodła, ale w trzecim gemie własnego serwisu nie zdołał już utrzymać. Murray przez długi czas pewnie wygrywał własne podanie, jednak przy stanie 5:4 przegrywał 15:40. Szkot za każdym razem bronił się potężnym serwisem, następnie Polak nie wykorzystał jeszcze trzeciego break pointa i ostatecznie przegrał całego seta. W drugiej i trzeciej partii Przysiężny również nie zdołał wywalczyć przełamania, chociaż przez cały mecz walczył bardzo ambitnie i z pewnością rywalizacja była bardziej zacięta niż większość Brytyjczyków się spodziewała.

Występ Andy Murraya przeciwko Polsce do końca stał pod znakiem zapytania, ponieważ lider brytyjskiej ekipy narzekał na problemy z nadgarstkiem. Zdołał jednak wyjść na kort i wygrać pierwszy mecz.

W drugim spotkaniu dnia na twardym korcie hali Echo Arena w Liverpoolu spotkają się dwaj tenisiści urodzeni w 1990 roku. Rywalem Jerzego Janowicza będzie debiutujący w Pucharze Davisa Daniel Evans. Ranking przemawia za Polakiem i by podtrzymać szansę naszej reprezentacji na pozostanie w I Grupie Strefy Euro-Afrykańskiej będzie musiał on z tej batalii wyjść zwycięsko.

Wielka Brytania – Polska 1:0
Andy Murray – Michał Przysiężny 6:4, 6:2, 6:4