US Open: Kubot podzielił losy rodaków

/ Michał Jaśniewicz , źródło: wimbledon.org, foto: Archiwum Tenisklubu

Łukasz Kubot oraz Oliver Marach już na pierwszej rundzie zakończyli zmagania w US Open. Rozstawiony z numerem dziewięć polsko-austriacki debel przegrał z Czechami Leosem Friedlem oraz Jaroslavem Levinskym 6:3, 4:6, 3:6.

Turniej na kortach Flushing Meadows okazał się dla polskich deblistów wyjątkowo nieudany. Najpierw porażkę ze znacznie niżej notowanymi rywalami odnotowali Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, a w czwartek ich losy podzielił Łukasz Kubot.

W każdym secie tego meczu dochodziło tylko do jednego breaka. Polsko-austriacki duet w drugim secie nie wykorzystał żadnego z dwóch okazji na przełamanie, ale już w decydującej partii żadnego break pointa nie miał. Mecz trwał godzinę oraz czterdzieści pięć minut.

Łukasz Kubot i Oliver Marach po raz pierwszy wspólnie wystąpili w Nowym Jorku. Dla Polaka był to trzeci start w US Open, zaś dla Austriaka drugi. Wszystkie te występy kończyli na pierwszej rundzie.

W tym roku Kubot oraz Austriak po raz pierwszy przegrali inauguracyjny mecz w turnieju wielkoszlemowym. Na swoim koncie mają półfinał Australian Open, drugą rundę Roland Garros oraz ćwierćfinał Wimbledonu.

Wynik pierwszej rundy:
L. Friedl, J. Levinsky (Czechy) – Ł. Kubot, O. Marach (Polska, Austria, 9) 3:6, 6:4, 6:3

Sprawdź komplet czwartkowych wyników US Open (panowie)