US Open: Matkowski wyeliminował Kubota

/ Anna Wilma , źródło: usopen.org, foto: Archiwum Tenisklubu

Od momentu rozlosowania drabinki gry mieszanej US Open było pewne, że przynajmniej jeden z Polaków znajdzie się w drugiej rundzie konkurencji. W meczu otwarcia skojarzono bowiem Marcina Matkowskiego i Lisę Raymond z Łukaszem Kubotem i Sybille Bammer. Zwycięstwo odnieśli ci pierwsi wynikiem 6:3, 6:2.

Spotkanie zaliczyć można do błyskawicznych – trwało zaledwie czterdzieści osiem minut. Rozstawieni z numerem trzy Raymond i Matkowski od początku dominowali na korcie, nie pozwalając przeciwnikom na zdobycie przewagi. Bammer i Kubot mieli w pierwszym secie jedynego break pointa, wykorzystali go, ale to nie udało im się osiągnąć wiele. Austriacko – polski duet regularnie zdobywał punkty, ale to było za mało w obliczu precyzyniejszej gry miksta amerykańsko – polskiego. W drugiej partii szale przechyliły się już zupełnie na stronę Lisy i Marcina, którzy w dwadzieścia dwie minuty stracili tylko dwa gemy i zapewnili sobie miejsce w drugiej rundzie. Wynik: 6:3, 6:2.

W następnym meczu Raymond i Matkowski zmierzą się z Raquel Kops Jones ze Stanów Zjednoczonych i Jeffem Coetzee z Republiki Południowej Afryki. Para ta wyeliminowała w spotkaniu otwarcia Alize Cornet i Simona Aspelina 6:4, 7:5.

W dwóch innych rozegranych pojedynkach zwycięstwa odnieśli Bethanie Mattek Sands i Nenad Zimonjić oraz Virginia Ruano Pascual i Stephen Huss. Zawodnicy ci spotkają się ze sobą w drugiej rundzie.

Pierwsza runda miksta:

L. Raymond, M. Matkowski (USA, Polska, 3) – S. Bammer, Ł. Kubot (Austria, Polska) 6:3, 6:2