US Open: młodsza Radwańska odpada

/ Anna Wilma , źródło: usopen.org, foto: Archwium Tenisklubu

Urszula Radwańska odpadła z gry pojedynczej wielkoszlemowego US Open. Polka przegrała 4:6, 4:6 z zawodniczką niemiecką, Kristiną Barrois. Był to pierwszy indywidualny mecz krakowianki na kortach Flushing Meadows.

Pierwsze gemy spotkania Radwańskiej z Barrois były bardzo wyrównane. Polka umiejętnie manewrowała serwisem, a Niemka nie pozostawała jej dłużna. Jednak w dziewiątym gemie reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów uzyskała przełamanie, które pozwoliło jej objąć prowadzenie. W kolejnym gemie krakowianka miała okazję odebrać gema swojej rywalce i doprowadzić do remisu, ale nie skorzystała z niej – Barrois wygrała szóstego gema i całego seta do czterech. W pierwszym gemie drugiej odsłony Radwańska nie ugrała nawet punktu przy własnym podaniu. Rozpoczęła się parada przełamań. Dopiero w piątym gemie Urszuli udało się utrzymać własny serwis. Barrois nie zamierzała zostawać w tyle – wyrównała na 3:3, po czym sama zapisała na swoim koncie breaka. Po dłużej przerwie po siódmym gemie Niemka podniosła prowadzenie na 5:3. Polka dopisała jeszcze jednego gema, zdobywając go przy drugiej przewadze. W dziesiątym gemie nasza tenisistka miała możliwość przełamania Barrois, ale nie zrobiła z niej użytku. Reprezentantka Niemiec triumfowała 6:4, 6:4 po pierwszej piłce meczowej.

Kristina Barrois spotka się w drugiej rundzie z liderką klasyfikacji WTA. Dinara Safina po trzysetowej walce pokonała Australijkę Olivię Rogowską.