US Open: Domachowska zawalczy o turniej główny

/ Anna Wilma , źródło: usopen.org, foto: Archiwum Tenisklubu

Marta Domachowska nie miała problemów z wywalczeniem miejsca w trzeciej rundzie eliminacji wielkoszlemowego US Open. Polka w dzisiejszym swoim występie na korcie numer dziewięć pokonała Youlię Fedossovą 6:4, 6:1 w siedemdziesiąt dwie minuty.

Pierwszy set wymagał więcej pracy od rozstawionej z numerem trzydzieści dwa Polki. Francuzka nie zamierzała szybko się poddać. Wrogiem Fedossovej stał się jednak jej serwis – tylko w połowie przypadków trafiała w karo serwisowe za pierwszym podejściem, popełniła siedem podwójnych błędów serwisowych i zmuszona została do obrony czterech break pointów. Domachowska dwukrotnie przełamała podanie przeciwniczki i zwyciężyła 6:4. Drugi set trwał tylko sześć minut krócej od pierwszego, a rozegrano w nim o trzy gemy mniej. Fedossova ponownie seriami popełniała błędy przy podaniu, siedem razy broniła break pointów, ale trzy takie próby zakończyły się niepowodzeniem. W sumie Francuzka wygrała tylko jednego gema i to przy serwisie Domachowskiej. A Polka sprawnie zapewniła sobie awans do dalszej fazy imprezy.

Kibice warszawianki mają dodatkowe powody do zadowolenia. W meczu mającym wyłonić jej najbliższą rywalkę pokonana została Sandra Zahlavova. Rozstawiona z numerem cztery Czeszka przegrała w dwóch setach z Anastazją Piwowarową i to Rosjanka zmierzy się z Polką o awans do imprezy głównej.