New Haven: Radwańska jest kontuzjowana i się poddaje

/ Anna Wilma , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Nieprzyjemnie zakończył się dla Agnieszki Radwańskiej występ w ostatnim turnieju przed wielkoszlemowym US Open. W drugiej rundzie zmagań w New Haven Polka przegrała z Virginie Razzano, poddając się tuż przed rozpoczęciem trzeciego seta. Przyczyną decyzji krakowianki jest kontuzja nadgarstka.

Rozstawiona z numerem pięć Polka spędziła na Grandstand w New Haven tylko godzinę i dziewiętnaście minut. Do meczu przystąpiła z opuchniętą ręką, ale w pierwszym secie to ona dyktowała warunki. Przełamała Razzano dwukrotnie, broniąc jednocześnie wszystkie break pointy. W efekcie wyprzedziła Francuzkę o trzy gemy i objęła prowadzenie 6:3. W drugim secie poszczęściło się tenisistce z Europy Zachodniej. Radwańska ani razu nie stanęła przed szansą wygrania gema serwisowego swojej rywalki i w pewnym momencie straciła własne podanie. To kosztowało ją porażkę w tej partii. Przy wyniku 6:3, 4:6 Polka zdecydowała, że nie będzie kontynuować pojedynku z powodu urazu nadgarstka.

Mecz w New Haven był czwartą potyczką tych tenisistek. Francuzka wygrała także ich poprzednie starcie, w Eastbourne, gdzie Agnieszka broniła tytułu. Razzano była wówczas lepsza w ćwierćfinale 7:6(5), 7:5.

W przyszłym tygodniu najlepsza polska tenisistka wystąpi w wielkoszlemowym turnieju US Open w Nowym Jorku. Radwańska nie przeszła jeszcze w tym sezonie fazy ćwierćfinału w żadnej imprezie. Tydzień temu odpadła w tej fazie zawodów w Toronto, ulegając Marii Szarapowej 2:6, 6:7(5).

Virginie Razzano (Francja) – Agnieszka Radwańska (Polska, 5) 3:6, 6:4 krecz Radwańskiej