New Haven: porażka dwukrotnego finalisty

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: AFP

Trzeci dzień turnieju w New Haven obfitował w niespodzianki. Na etapie drugiej rundy zmagania zakończyło aż sześciu tenisistów rozstawionych. Wśród nich znaleźli się między innymi Tommy Robredo (nr 3) oraz Mardy Fish (nr 5). W dwóch setach swoje mecze wygrali natomiast główni faworyci: Nikołaj Dawydienko i Fernando Verdasco.

Jose Acasuso i Tommy Robredo rozegrali we wtorek blisko dwu i półgodzinny „dreszczowiec”, zakończony zwycięstwem Argentyńczyka 3:6, 7:5, 7:6(5). O losach dwóch pierwszych setów decydowało tylko jedno przełamanie, za to w decydującej partii obaj tenisiści wywalczyli po dwa breaki. Dla piętnastego w rankingu Hiszpana była to czwarta porażka w piątym spotkaniu turnieju zaliczanego do US Open Series. W ubiegłym tygodniu Robredo przegrał w pierwszej rundzie zawodów w Cincinnati z Jeremy Chardym.

Nieoczekiwanie swój pierwszy mecz w New Haven przegrał faworyt gospodarzy, Mardy Fish. Pocieszeniem dla miejscowych kibiców może być fakt, że wyeliminował go inny z Amerykanów – Rajeev Ram. Grający z „dziką kartą” 25-latek z Denver zwyciężył w siedemdziesiąt dwie minuty 6:3, 6:3. Fish po raz piąty z rzędu stanął na starcie zawodów Pilot Pen Tennis presented by Schick. W dwóch ostatnich edycjach imprezy dochodził aż do finału.

Nie bez problemów awans do trzeciej rundy wywalczył najwyżej rozstawiony w imprezie Nikołaj Dawydienko. Rosjanin pierwszego seta z Robertem Kendrickiem wygrał w tie breaku 12-10. W drugim secie urodzony na Ukrainie tenisista wykorzystał jedyną szansę na przełamanie w tej odsłonie, nie dopuszczając rywala do chociażby jednego break pointa. W efekcie Dawydienko wygrał drugiego seta 6:3, a cały mecz po godzinie i dwudziestu jeden minutach.

Dużo łatwiej zwycięstwo przyszło Fernado Verdasco (nr 2). Hiszpan, który do zawodów w New Haven zgłosił się w ostatniej chwili, pokonał Paula Capdeville 6:0, 6:3. Mecz trwał zaledwie czterdzieści dziewięć minut, a Verdasco wykorzystał w nim pięć z jedenastu break pointów. Kolejny rywalem turniejowej „dwójki” będzie Andreas Seppi (nr 16).