New Haven: nieoczekiwana porażka polskich deblistów

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Nie udał się ostatni sprawdzian przed US Open Mariuszowi Fyrstenbergowi i Marcinowi Matkowskiemu. Polski debel, chociaż w New Haven był rozstawiony z numerem jeden, przegrał już w pierwszej rundzie z Christopherem Kasem oraz Philippem Petzschnerem 5:7, 3:6.

Fyrstenberg i Matkowski po raz trzeci wystąpili w New Haven. W 2006 oraz 2007 roku dochodzili tu do finału, ale za każdym razem kończyli go porażką. W tegorocznej edycji imprezy przegrani zeszli z kortu już po pierwszym spotkaniu.

W pierwszym secie pojedynku z niemiecką parą nasi debliści stracili serwis w jedenastym gemie. W drugiej partii Fyrstenberg i Matkowski obronili zaledwie jednego z trzech break pointów przy własnym podaniu. Polacy w całym meczu mieli pięć okazji do przełamania, ale żadnej z nich nie zdołali wykorzystać. Spotkanie trwało sześćdziesiąt sześć minut.

Dla Mariusza Fyrstenberga oraz Marcina Matkowskiego to piąty turniej w tym sezonie, który kończą już na pierwszej rundzie. W sierpniu Polacy odnotowali serię bardzo dobrych rezultatów. Najpierw doszli do finału w Waszyngtonie, a następnie byli w ćwierćfinałach turnieju rangi ATP World Tour Masters 1000 w Montrealu oraz Cincinnati.

C. Kas, P. Petzschner (Niemcy) – M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska, 1) 7:5, 6:3