Cincinnati: gwiazdorska obsada półfinałów

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Czterej najlepsi tenisiści świata awansowali do półfinałów turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati. Najwięcej problemów miał Andy Murray, który po słabym meczu pokonał Juliena Benneteau 4:6, 6:3, 6:1. Roger Federer, Rafael Nadal i Novak Djoković nie stracili seta w swoich pojedynkach.

Murray nie był wczoraj sobą. Grał słabo, niemrawo i bardzo rzadko raczył swoich fanów efektownymi zagraniami. W pierwszej partii bardzo dobrze grał także jego rywal – Julien Benneteau. Przy stanie 5:4 Szkot zszokował wszystkich. Popełnił dwa podwójne błędy serwisowe i przegrał seta. Na początku drugiego wspaniała passa Francuza trwała. Znów przełamał przeciwnika i objął prowadzenie 2:0 z szansą na wyjście na 3:0. Ale od tego momentu Benneteau zaczął grać gorzej, a Murray powoli, acz systematycznie, trochę poprawiał grę. Przyniosło to efekt. Błyskawicznie odrobił stratę, a potem sam zyskał przewagę w postaci breaka. Pod koniec jeszcze raz odebrał podanie, popełniającemu coraz więcej błędów rywalowi i wygrał 6:3. Decydująca odsłona nie miała już historii. Szkot zagrał lepiej i zwyciężył 6:1, zapewniając sobie miejsce w półfinale.

Murray o finał zagra z Rogerem Federerem. Szwajcar nie miał większych kłopotów z pokonaniem Lleytona Hewitta. Lider światowego rankingu znów dysponował bardzo dobrym pierwszym podaniem, które było dla niego kopalnią punktów. Wygrał 24 z 27 akcji. Australijczyk nie miał ani jednej szansy na przełamanie przeciwnika, który w całym meczu posłał też aż 11 asów. Hewitt nie był w stanie dorównać Federerowi. W każdym elemencie tenisowego rzemiosła ustępował wyżej notowanemu przeciwnikowi i w każdym z setów stracił po jednym gemie serwisowym, przegrywając 3:6, 4:6.

Rafael Nadal i Novak Djoković wygrali swoje mecze wynikiem 6:4, 7:5. Hiszpan pokonał Tomasa Berdycha, a Serb Gillesa Simona. 23-letni „Rafa” zagrał dobre spotkanie. Podobnie jak Federer dobrze serwował i nie dał rywalowi żadnej szansy na przełamanie. Do zwycięstwa potrzebował godziny i 41 minut.