Kubot nie zagra z Federerem

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Łukasz Kubot przegrał 4:6, 3:6 z Jose Acasuso w pierwszej rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati. Wyrównaną walkę Polak toczył tylko do końcówki inauguracyjnego seta. Potem na korcie rządził Argentyńczyk.

Nasz tenisista po raz kolejny przebrnął przez eliminacje, zapisując swoje nazwisko w głównej drabince turnieju. Turnieju nie byle jakiego, bo z cyklu tych najważniejszych zaraz po imprezach wielkoszlemowych i zawodach dla najlepszych na zakończenie sezonu. W pierwszej rundzie trafił na mocnego i groźnego Jose Acasuso, który dysponuje bardzo dobrym serwisem. Niestety, dziś okazał się dla Polaka zbyt dobry.

Początek był nerwowy dla obu. Tenisiści wzajemnie się przełamali, a potem pilnowali już własnego serwisu jak oka w głowie. Do czasu, bo Kubot stracił podanie po raz drugi i to w najmniej odpowiednim momencie. W dziesiątym gemie Acasuso skoncentrował się, przycisnął i zdobył breaka, wygrywając od razu seta 6:4. Druga partia potoczyła się szybciej. Argentyńczyk od razu zyskał przewagę, obejmując prowadzenie 3:0. Kilka minut później przełamał Kubota ponownie i prowadził 5:1, serwując. W tym momencie Acasuso nieco się rozluźnił. Nie wykorzystał piłki meczowej, a zaraz potem stracił podanie. Kubot zdobył jeszcze jednego gema przy własnym podaniu, ale kolejnej próby skończenia meczu własnym serwisem Argentyńczyk nie zmarnował.