Cincinnati: Radwańska powtórzyła wynik z zeszłego tygodnia

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Agnieszka Radwańska awansowała do drugiej rundy turnieju w Cincinnati. Polka, w przerywanym przez deszcz spotkaniu, pokonała doświadczoną Japonkę Ai Sugiyamę 6:2, 6:1.

Radwańska oraz Sygiyama zmierzyły się w ubiegłym tygodniu, w drugiej rundzie zawodów w Los Angeles. Polka wygrała wówczas 6:2, 6:1. Dziś mieliśmy powtórkę z rozrywki.

W całym spotkaniu Japonka miała ogromne problemy z własnym podaniem. Wygrała tylko jeden gem serwisowy i łącznie dziewięć piłek przy swoim podaniu! Radwańska miała w meczu sześć break pointów i wszystkie te szanse wykorzystała. Pojedynek trwał pięćdziesiąt siedem minut.

W trakcie spotkania miała jednak miejsce kilkudziesięciominutowa przerwa spowodowana opadami deszczu, które mocno komplikują dzisiejszy plan gier w Cincinnati. Polka i Japonka zeszły z kortu, gdy nasza tenisistka prowadziła 3:0 w drugim secie. Na szczęście na zbyt długo tenisistki wrócić nie musiały.

W drugiej rundzie Agnieszka Radwańska zagra z Austriaczką Sybille Bammer lub Chinką Jie Zheng.

Dziś w Cincinnati mecz pierwszej rundy grała również młodsza siostra Agnieszki Radwańskiej, Urszula. 18-letnia Polka przegrała z Agnes Szavay 5:7, 5:7.

Agnieszka Rawdwańska (Polska, 13) – Ai Sugiyama (Japonia) 6:2, 6:1