Montreal: porażka Kubota w eliminacjach

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Krótko trwała rywalizacja Łukasza Kubota w Montrealu. Polski tenisista w pierwszej rundzie eliminacji przegrał z Julianem Benneteau 4:6, 6:4, 3:6.

W ubiegłym tygodniu Kubot nie zdołał przejść eliminacji turnieju w Waszyngtonie, przegrywając w decydującym spotkaniu z niżej notowanym Amerykaninem Jesse Wittenem. W Montrealu Polak już w pierwszej rundzie trafił na znacznie wyżej klasyfikowanego tenisistę, 59. rakietę świata Juliena Benneteau.

W pierwszym secie rywalizacji doszło tylko do jednego przełamania, którego wywalczył reprezentant Francji. W drugiej odsłonie obaj tenisiści mieli większe problemy ze swoim podaniem, każdy z tenisistów popełnił po trzy podwójne błędy, a przede wszystkim doszło do pięciu breaków. O jednego więcej zdobył Kubot, wyrównując tym samym stan rywalizacji. W decydującej odsłonie znacznie mniej pewny był jednak polski tenisista, który na pięć swoich gemów serwisowych  wygrał zaledwie dwa. Mecz trwał dwie godziny oraz dwadzieścia pięć minut.

Dla Łukasza Kubota porażka w pierwszej rundzie eliminacji oznacza koniec turnieju w Montrealu. Polak nie wystąpi bowiem w rywalizacji deblowej. W drabince turniejowej znaleźli się natomiast Mariusz Fyrstenberg oraz Marcin Matkowski.