Pięćsetna wygrana Roddicka!

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Bez wątpienia najważniejszym czwartkowym wydarzeniem w turnieju Legg Mason Tennis Club w Waszyngtonie była historyczna, bo pięćsetna w karierze, singlowa wygrana Andy’ego Roddicka. Amerykanin pokonał swojego rodaka Sama Querreya 7:6(4), 6:4 i stał się czwartym wciąż grającym tenisistą, który przekroczył pół tysiąca zwycięstw. Poza tym w stolicy Stanów Zjednoczonych wiało nudą. Nikt nie pokusił się o sensację, a wszyscy faworyci awansowali do ćwierćfinałów.

„Zaledwie garstka tenisistów dotarła do tej elitarnej grupy. To potwierdzenie regularności w mojej karierze”, powiedział po meczu Andy Roddick, odnosząc się do swojego osiągnięcia.

Początek spotkania należał do Querreya. To on zdobył przełamanie w piątym gemie i zyskał przewagę. Roddick błyskawicznie jednak odrobił stratę i set zakończył się tie breakiem. Niżej notowany z Amerykanów popełnił przy piłce setowej dla rywala podwójny błąd serwisowy i przegrał 4:7. W drugiej partii najwyżej rozstawiony w turnieju tenisista szybko przełamał przeciwnika i tej przewagi nie oddał  już do końca, zwyciężając 6:4.

Jednak najciekawszym pod względem dramaturgii spotkaniem była potyczka Juana Martina Del Potro z Lleytonem Hewittem. Były lider światowego rankingu potwierdził, że znajduje się w dobrej formie i wysoko postawił poprzeczkę czołowemu zawodnikowi świata. Pierwsza partia padła łupem Australijczyka, który dysponował groźniejszym pierwszym podaniem i był górą w kluczowych momentach. Obronił oba break pointy, a sam wykorzystał jedną z dwóch szans na przełamanie. W drugim secie role się odwróciły i to Del Potro zdobył o jednego breaka więcej, triumfując 6:3. Najbardziej zacięta była decydująca odsłona, w której doszło do tie breaka. W trzynastym gemie wyraźnie lepszy był Argentyńczyk, który oddał rywalowi tylko dwa punkty. W całym spotkaniu obaj zawodnicy zaserwowali łącznie aż 31 asów. 18 posłał Del Potro, a 13 Hewitt.

Wyniki trzeciej rundy:
Andy Roddick (USA, 1) – Sam Querrey (USA, 16) 7:6(4), 6:4
Juan Martin Del Potro (Argentyna, 2) – Lleyton Hewitt (Australia) 4:6, 6:3, 7:6(2)