Polacy w półfinale po raz czwarty

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski zostali pierwszymi półfinalistami turnieju Legg Tennis Mason Classic. W Waszyngtonie polska para pokonała Stephena Hussa oraz Rossa Hutchinsa 6:4, 7:5.

Na czwartek w stolicy Stanów Zjednoczonych zaplanowane zostało tylko jedno spotkanie deblowe. Na korcie Grandstand Polacy rywalizowali z duetem australijsko-brytyjskim.

W pierwszym secie do zwycięstwa Fyrstenbergowi i Matkowskiemu wystarczyło tylko jedno przełamanie. W drugiej partii Huss i Hutchins jako pierwsi wywalczyli breaka, ale Polacy zdołali odrobić straty, a w końcówce wywalczyć przełamanie, które zapewniło im awans do ćwierćfinału turnieju w Waszyngtonie. Mecz trwał godzinę oraz szesnaście minut.

Fyrstenberg i Matkowski po raz czwarty w tym sezonie osiągnęli półfinał turnieju ATP Tour. Zwycięsko ze spotkanie tej fazy imprezy wyszli tylko raz. O awans do drugiego tegorocznego półfinału Polacy zagrają z Australijczykami Chrisem Guccione i Lleytonem Hewittem lub Amerykaninem Travisem Parrottem oraz Słowakiem Filipem Polaskiem.

Ćwierćfinał debla:
M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska) – S. Huss, R. Hutchins (Australia, Wielka Brytania) 6:4, 7:5