Janowicz przegrywa po walce

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: atpworldtour.com

Jerzy Janowicz przegrał z Marciem Gicquelem 5:7, 6:2, 4:6 w pierwszej rundzie turnieju ATP w Waszyngtonie. Polak, który do turnieju głównego zakwalifikował się dzięki „dzikiej karcie”, może być jednak zadowolony, bo stoczył wyrównany, blisko dwugodzinny mecz. W pozostałych spotkaniach wygrywali faworyci. Lleyton Hewitt uporał się z Donaldem Youngiem, a John Isner pokonał Andrieja Golubiewa.

Pierwszy set pojedynku Janowicza z Gicquelem był bardzo zacięty. Obaj notowali podobne statystyki. Polak zdobywał nieco więcej punktów po pierwszym podaniu, za to był słabszy w akcjach po drugim serwisie. O wszystkim zadecydowała końcówka, w której to Francuz dostał jedną szansę na przełamanie naszego zawodnika i ją wykorzystał, wygrywając 7:5. Druga partia całkowicie należała do 18-letniego łodzianina. Choć nadal rzadko trafiał pierwszym podaniem, wygrał po nim wszystkie dziewięć punktów. Po drugim oddał rywalowi tylko pięć i tym razem ani razu nie musiał się bronić przed stratą serwisu. Słabsza postawa Gicquela zaowocowała dwoma przełamaniami i zwycięstwem Polaka 6:2. Niestety, w decydującym starciu nasz reprezentant znów był minimalnie gorszy. Francuz znalazł receptę na podanie Janowicza i returnował dużo lepiej. Sam poprawił swoją grę i zdobył o jednego breaka wiecej, wygrywając 6:4.

Lleyton Hewitt nie miał większych kłopotów z pokonaniem innego zawodnika, grającego z „dziką kartą” – Donalda Younga. 20-letni Amerykanin tylko w pierwszej partii stawił opór wyżej notowanemu i bardziej doświadczonemu rywalowi. Obaj zawodnicy bardzo rzadko trafiali pierwszym serwisem, ale jak już im się to udało, zazwyczaj zdobywali punkt. Australijczyk zdobył dwa przełamania, a swoje podanie stracił tylko raz, wobec czego zwyciężył 7:5. W drugim secie Young grał słabiej. Hewitt przejął inicjatywę na korcie i pozwolił rywalowi na zdobycie tylko dwóch gemów. Po godzinie i trzydziestu czterech minutach tenisista z Antypodów mógł się cieszyć z wygranej.