Hewitt lepszy od Canasa i deszczu

/ Jarosław Skoczylas , źródło: wimbledon.org, foto: atptennis.com

Lleyton Hewitt (nr 16) awansował w dniu dzisiejszym do czwartej rundy wielkoszlemowego turnieju Wimbledonu. Australijczyk okazał się lepszy od Argentyńczyka, Guillermo Canasa (nr 22), a spotkanie było kilkakrotnie wstrzymywane z powodu deszczu. Nie zdekoncentrowało to jednak faworyta, który uporał się z rywalem w czterech setach.

Pierwszy set tego meczu stał na bardzo wysokim poziomie, a obaj tenisiści prowadzili ofensywną grę. Częściej wprawdzie inicjatywę miał Argentyńczyk, jednak niewiele z niej wynikało. To właśnie Canas jako pierwszy dał swojemu rywalowi dwie szanse na przełamanie, z czego Hewitt skrzętnie skorzystał. Dzięki uzyskanej przewadze Australijczyk mógł grac do końca seta spokojnie i pewnie objął prowadzenie w meczu.

Zdecydowanie gorzej Lleyton Hewitt zagrał w drugiej partii tego meczu, kiedy to popełniał zdecydowanie za dużo niewymuszonych błędów. Argentyńczyk natomiast jakby uwierzył w siebie, gdyż grał znakomicie – miał piętnaście piłek kończących, przy tylko ośmiu błędach. Udało mu się również wykorzystać jedną z trzech szans na przełamanie Hewitta i tym samym wyrównać stan meczu. Partia ta trwała aż 53 minuty.

Ten kto uważał, że od tego momentu Canas będzie grał coraz pewniej, ten się mylił. Wyraźnie porażka w drugim secie podrażniła ambicję Australijczyka, który natychmiast wziął się do gry. Grał niemal bezbłędnie, patrząc na bardzo ofensywny styl jaki prezentował. Przełamał aż trzykrotnie serwis swojego przeciwnika i objął prowadzenie, 2:1 w setach.

W ostatnim secie wprawdzie gra była bardzo wyrównana, jednak to Hewitt miał jedną szansę na przełamanie serwisu, która znakomicie wykorzystał. Dzięki temu dowiózł przewagę do końca seta i mógł się cieszyć z wygranej w całym meczu. Rywalem Australijczyka w czwartej rundzie będzie Nicolas Kiefer, lub Serb Novak Djokovic (nr 4), który jest obecnie bliżej zwycięstwa.

Wyniki III rundy turnieju singlowego:
Nikołaj Dawidenko (Rosja, 6) – Gael Monfils (Francja) 6:3, 7:5, 6:3
Lleyton Hewitt (Australia, 16) – Guillermo Canas (Argentyna, 22) 6:4, 3:6, 6:3, 6:4

Wyniki IV rundy turnieju singlowego:
Juan Carlos Ferrero (Hiszpania, 20) – Janko Tipsarevic (Serbia) 7:5, 6:3, 7:6(5)