Umag: Melzer broni cztery meczbole

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: AFP

Wyłącznie tenisiści rozstawieni zagrają w półfinałach turnieju ATP Studena Croatia Open. Najbardziej emocjonującym ćwierćfinałem okazała się rywalizacja Jurgena Melzera i Ivana Ljubicicia, którą rozstawiony z numerem cztery Austriak wygrał 4:6, 7:6(3), 6:3, broniąc po drodze cztery meczbole. Bez straty seta swoje mecze wygrali Nikołaj Dawydienko, Juan Carlos Ferrero oraz Andreas Seppi.

Spotkanie pomiędzy Ivanem Ljubiciciem i Jurgenem Melzerem rozgrywane było przy sztucznym oświetleniu i trwało dwie godziny oraz dwadzieścia siedem minut. Reprezentant gospodarzy po wygraniu pierwszego seta w drugim miał cztery meczbole przy podaniu Austriaka. Jednego Melzer jednego obronił w dziesiątym gemie, a trzy kolejne w dwunastym. W tie breaku wyraźnie górą był już pochodzący z Wiednia tenisista. Rozstrzygnięcie decydującego seta nastąpiło w piąty gemie, kiedy to Melzer wywalczył breaka i do końca pewnie już bronił swojego podania. Był to czwarty mecz obu tenisistów i czwarte zwycięstwo zawodnika austriackiego.

O awans do finału Jurgen Melzer zagra z głównym faworytem turnieju w Umag, Nikołajem Dawydienką. Rosjanin wygrał w piątek kolejne spotkanie w dwóch setach. Tym razem przegranie partii przez turniejową „jedynkę” było bardzo blisko. Pierwszą odsłonę Dawydienko wygrał bowiem dopiero w tie breaku 12-10. W drugim secie takich emocji już nie było. Urodzony na Ukrainie tenisista wykorzystał dwie z sześciu szans na przełamanie, nie dopuścił rywala do żadnego break pointa i zwyciężył 6:1.

Krok od swojego drugiego finału w tym roku jest Juan Carlos Ferrero. 29-letni Hiszpan pokonał w godzinę i czterdzieści minut Maximo Gonzaleza 7:5, 6:2. Ferrero w Umag gra po raz trzeci, w 2005 roku doszedł tu do ćwierćfinału, a w kolejnym sezonie przegrał już w pierwszej rundzie.

Komplet półfinalistów turnieju ATP Studena Croatia Open uzupełnia Andreas Seppi. Rozstawiony z numerem siedem Włoch pokonał mistrz olimpijskiego z Aten Nicolasa Massu 6:4, 6:4.