Dawydienko kontynuuje dobrą passę

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: AFP

Nikołaj Dawydienko potwierdził swoją wysoką formę i pewnie awansował do drugiej rundy turnieju w chorwackim Umag, pokonując Daniela Gimeno-Travera 6:2, 6:2. Gładkie zwycięstwo odniósł również jedyny pozostały w imprezie reprezentant gospodarzy, Ivan Ljubicić. Po blisko trzygodzinnej batalii odpadł natomiast rozstawiony z numerem trzy Victor Troicki.

Dawydienko to zdecydowanie główny faworyt do końcowego triumfu w chorwackim kurorcie. Nie tylko dlatego, że jest tu rozstawiony z numerem jeden, ale również dlatego, iż w ubiegłym tygodniu wygrał silnie obsadzony  turniej w Hamburgu. Rosjanin w pierwszym spotkaniu potwierdził miano głównego pretendenta do tytułu, oddając Danielowi Gimeno-Traverowi po dwa gemy w każdym secie. Dawydienko znakomicie dziś serwował, odnotował 74 procent trafionego pierwszego podania i nie dopuściła rywala do chociażby jednego break pointa.

W drugiej rundzie rywalem turniejowej jedynki będzie kolejny Hiszpan – Alberto Martin. 30-latek z Barcelony pokonał dziś słowackiego kwalifikanta Martina Klizana 6:4, 6:4.

Po wczorajszej porażce Ivana Dodiga ostatnią nadzieją chorwackich kibiców pozostał jego imiennik, Ivan Ljubicić. Doświadczony reprezentant gospodarzy okazał się dziś wyraźnie lepszy od, grającego dzięki „dzikiej karcie”, Filippo Volandriego, zwyciężając 6:1, 6:4. Mecz trwał zaledwie sześćdziesiąt cztery minuty, a Chorwat wykorzystał w nim cztery z siedmiu break pointów. Trudniejszy egzamin powinien czekać Ivana Ljubicicia w drugiej rundzie, gdyż zmierzy się w niej z rozstawionym z numerem sześć Nicolasem Almagro.

Najdłuższym, a zarazem zakończonym największą niespodzianką wtorkowych spotkań w Umag, był pojedynek Maximo Gonzaleza oraz Victora Troickiego (nr 3). Argentyńczyk w dwie godziny oraz pięćdziesiąt dziewięć minut zwyciężył 6:4, 3:6, 7:6(6) i tym samym zrewanżował się za porażkę w tegorocznym Drużynowym Pucharze Świata w Dusseldorfie. Wówczas Serb zwyciężył 6:4, 6:1. Gonzalez przerwał też dziś passę czterech kolejno przegranych spotkań.