Pewne zwycięstwo Ferrero w Umagu

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: AFP

Juan Carlos Ferrero od dwusetowego zwycięstwa nad Christophem Rochusem rozpoczął start w turnieju ATP Tour 250 w Umag. Porażki w pierwszej rundzie ponieśli natomiast rozstawiony z numerem osiem Mischa Zverev oraz reprezentant gospodarzy Ivan Dodig.

Turniej w ATP Studena Croatia Open rozpoczął się z jednodniowym opóźnieniem. Powodem była żałoba narodowa po tragedii kolejowej w Chorwacji, w skutek której śmierć poniosło sześć osób.

W pierwszym dniu rywalizacji rozegrano osiem spotkań singlowych. Ze zmaganiami pożegnał się już jeden tenisista rozstawiony. 21-letni Mischa Zverev (nr 8) uległ Fabio Fogniniemu 6:2, 3:6, 4:6. W całym spotkaniu obaj tenisiści zdobyli po trzy przełamanie, ale w decydującej odsłonie to Włoch wywalczył o jednego break więcej. Mecz trwał godzinę oraz pięćdziesiąt trzy minuty.

Z awansem do drugiej rundy nie miał większych problemów były lider rankingu ATP – Juan Carlos Ferrero. Hiszpan w siedemdziesiąt minut pokonał Christopha Rochusa 6:3, 6:2. W tym sezonie 29-letni Ferrero przez długi czas balansował na granicy pierwszej i drugiej setki rankingu. Po wspaniałych występach na kortach trawiastych (półfinał w Queen’s Club oraz ćwierćfinał Wimbledonu) Hiszpan awansował na 36. miejsce listy rankingowej. Kolejnym rywalem Ferrero będzie Potito Starace, który pewnie pokonał „locky losera” Grega Zemlje 6:3, 6:3.

Powodów do radości nie mieli dziś kibice gospodarzy. Grający z „dziką kartą” Ivan Dodig ugrał zaledwie cztery gemy w rywalizacji z Pablo Cuevasem. 24-letni Chorwat w ubiegłym tygodniu wystąpił w challengerze w Poznaniu, ale również poniósł porażkę w pierwszym swoim spotkanku. W turnieju singlowym w Umag pozostał jeszcze tylko jeden reprezentant gospodarzy. Grający w tym turnieju już po raz dziesiąty Ivan Ljubicić zagra w środę z Filippo Volandrim.