Wawrinka wygrywa zgodnie z oczekiwaniami

/ Anna Wilma , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Stanislas Wawrinka nie zawodzi miejscowej publiczności – najwyżej rozstawiony reprezentant gospodarzy awansował do drugiej rundy zmagań w Gstaad. Szwajcar pokonał 6:4, 7:5 Federico Del Bonisa. W kolejnej fazie imprezy znaleźli się również Victor Hanescu, Jeremy Chardy i Nicolas Kiefer.

Stanislas Wawrinka, rozstawiony z numerem jeden, spędził dzisiaj na korcie godzinę i trzydzieści pięć minut. Szwajcar częściej niż jego przeciwnik, argentyński kwalifikant, zmuszony był do obrony break pointów, ale zakończył powodzeniem 6 z 9 takich akcji. Poza tym zaserwował cztery asy przy siedmiu podwójnych błędach serwisowych. Najwyżej notowany uczestnik imprezy w Gstaad zmierzy się w drugiej rundzie z Thomazem Belluccim.

W bratobójczym francuskim pojedynku Jeremy Chardy okazał się lepszy od Thiery Ascione 6:3, 6:3. Mecz trwał równą godzinę. Wyżej notowany z reprezentantów "Trójkolorowych" podał dwanaście asów i wykorzystał cztery z siedmiu break pointów. W pierwszym secie o jego zwycięstwie zdecydowała przewaga przełamania, w drugim był lepszy w tym elemencie gry o dwa breaki. Na rozstawionego z numerem pięć Chardy czeka już Rosjanin Michaił Jużnyj.

Największą niespodzianką wtorkowych rozgrywek w Szwajcarii była porażka Paula – Henri Mathieu. Rozstawiony z numerem osiem Francuz uległ Marcosowi Danielowi 6:7(3), 6:7(6). Mecz trwał prawie dwie godziny i był niezwykle wyrównany. Panowie odnotowali po jednym przełamaniu w każdym z dwóch setów, zaserwowali też podobną ilość asów. Francuz popełnił jednak aż pięć podwójnych błędów przy podaniu, podczas gdy Brazylijczyk ustrzegł się takich "wpadek". Marcos Daniela zagra teraz z Julienem Benneteau.

Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 1) – Federico Del Bonis (Argentyna, Q) 6:4, 7:5
Jeremy Chardy (Francja, 5) – Thierry Ascione (Francja, Q) 6:3, 6:3
Marcos Daniel (Brazylia) d Paul-Henri Mathieu (Francja, 8) 7:6(3), 7:6(6)