Radwańska w drugiej rundzie w Stambule

/ Anna Wilma , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Urszula Radwańska potrzebowała dwóch godzin i trzynastu minut, by uporać się w pierwszej rundzie turnieju w Stambule ze Stefanie Vogele. Polka triumfowała 6:2, 7:6(4) i teraz czeka na swoją następną rywalkę.

Pierwszy set meczu pomiędzy 71. a 75. tenisistką rankingu WTA trwał czterdzieści osiem minut. Radwańska i Vogele rozegrały 69 punktów w ośmiu gemach. W sumie Szwajcarka zdobyła tylko o pięć piłek mniej, a pomimo to Polka zdystansowała ją aż na cztery gemy. Głównie za sprawą przełamań, których na koncie krakowianki znalazło się cztery. Druga odsłona rozpoczęła się wyraźnym prowadzeniem tenisistki z Helwecji, ale od stanu 1:3 Radwańska wygrała cztery kolejne gemy. Przy stanie 5:3 i własnym serwisie Polka miała nawet piłkę meczową, ale nie wykorzystała jej. Vogele zaczęła odrabiać straty i doprowadziła do tie-breaka. W nim krakowianka nie pozostawiła już złudzeń, kto jest tu wyżej klasyfikowaną zawodniczką i po jedenastu punktach awansowała do drugiej rundy.

Najbliższą przeciwniczką Urszuli Radwańskiej może być rozstawiona z numerem sześć Jarosława Szwiedowa albo kwalifikantka białoruska, Jekatierina Dzechalewicz.

18-letnia Urszula przed dwoma laty w Stambule wygrała konkurencję gry podwójnej. Siostry Radwańskie zdobyły wówczas pierwsze tytuły WTA w karierze. W tym roku najlepsze indywidualne osiągnięcia młodszej z krakowianek to ćwierćfinał w Birmingham (przegrała z Magdaleną Rybarikovą) i czwarta runda w Indian Wells (uległa Caroline Wozniacki). Urszula pokonała w tym roku dwie zawodniczki z czołowej dziesiątki rankingu WTA: Swietłanę Kuzniecową i… siostrę Agnieszkę.

Urszula Radwańska (Polska) – Stefanie Vogele (Szwajcaria) 6:2, 7:6(4)