Rezai następną rywalką Domachowskiej

/ Anna Wilma , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: sonyericssonwtatour.com

W poniedziałek w Stambule awans do drugiej rundy wywalczyła Marta Domachowska (przeczytaj relację). Polka poznała już swoją kolejną przeciwniczkę – będzie nią rozstawiona z numerem cztery Aravane Rezai. Francuzka okazała się lepsza od Wiktorii Kutuzowej 7:6(3), 6:2. W jednym z ciekawszych spotkań dnia Olga Goworcowa wyeliminowała Cwetanę Pironkową 6:2, 5:7, 6:4.

Marta Domachowska spędziła na korcie godzinę i osiemnaście minut, zamykając dalszą drogę w Stambul Cup Patricii Mayr. Aravane Rezai grała na tureckiej mączce prawie pół godziny dłużej. Francuzka, rozstawiona z numerem cztery, pokonała 7:6(3), 6:3 Wiktorię Kutuzową. Ukrainka z Odessy miała break pointy jedynie w pierwszej odsłonie i to od razu jedenaście! Wykorzystała zaledwie trzy, jednocześnie tracąc trzy swoje gemy serwisowe. Rezai opanowała sytuację w tie-breaku, wychodząc na prowadzenie. W drugiej odsłonie Francuzka prowadziła już grę w stu procentach, nie znajdując się w sytuacji zagrożenia i w efekcie zajęła miejsce w drugiej rundzie. Marta Domachowska nie miała jeszcze okazji grać z Aravane Rezai. Polka jest o rok starsza od swojej rywalki i sklasyfikowana o 107 pozycji niżej w rankingu WTA.

Rozstawiona z numerem siedem Olga Goworcowa nie miała łatwego zadania w pierwszej rundzie. Białorusinka trafiła na Cwetanę Pironkową. Wygrała, ale dopiero po dwóch godzinach i pięćdziesięciu minutach gry. Wynik: 6:2, 5:7, 6:4. Białorusinka miała do dyspozycji szesnaście break pointów, ale tylko pięć zamieniła na przełamania. W sumie, spośród 220 rozegranych punktów, 116 trafiło na konto faworytki spotkania i to ona awansowała do dalszej fazy zawodów. Teraz zagra albo z Niemką polskiego pochodzenia, Angelique Kerber, albo z kwalifikantką.

Tymczasem gospodarze mogą cieszyć się z wygranej jednej ze swoich reprezentantek. Pemra Ozgen wyeliminowała dzisiaj Holenderkę Arantxę Rus 6:3, 6:7(2), 6:2. Mecz trwał dwie godziny z dwiema minutami. Nadzieje miejscowej publiczności zawiodła natomiast Ipek Senoglu, która zdobyła zaledwie dwa gemy w konfrontacji z Marią Eleną Camerin.

Pemra Ozgen (Turcja, WC) – Arantxa Rus (Holandia) 6:3, 6:7(2), 6:2
Aravane Rezai (Francja, 4) – Wiktoria Kutuzowa (Ukraina) 7:6(3), 6:2
Olga Goworcowa (Białoruś, 7) – Cwetana Pironkowa (Bułgaria) 6:2, 5:7, 6:4