Cornet trzyma poziom, turniej bez Austriaczek

/ Anna Wilma , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: sonyericssonwtatour.com

Alize Cornet jako jedyna rozstawiona tenisistka awansowała do ćwierćfinału zawodów WTA w Bad Gastein. Francuzka, turniejowa "jedynka", pokonała Barborę Zahlavovą Strycovą 6:4, 2:6, 6:2. Ostatnia zawodniczka gospodarzy w Gastein Ladies, Yvonne Meusburger, przegrała natomiast z Jarosławą Szwiedową.

Alize Cornet potrzebowała dwóch godzin i szesnastu minut, by rozprawić się z Barborą Zahlavovą Strycovą. Była to trzecia konfrontacja tych tenisistek, a Francuzce nigdy nie przytrafiła się porażka z Czeszką. Spotkanie należało do wyrównanych, choć w dwóch ostatnich osłonach zawodniczki na przemian okazywały się lepsze różnicą czterech gemów. Cornet wykorzystała pięć z trzynastu break pointów, Zahlavova natomiast cztery z dziesięciu. Rywalką półfinałową Alize będzie Ioana Raluca Olaru, dzisiejsza pogromczyni rozstawionej z numerem sześć Magdaleny Rybarikovej.

Yvonne Meusburger, ostatnia tenisistka gospodarzy w imprezie, przegrała 2:6, 3:6 z Jarosławą Szwiedową. Finalistka edycji 2007 walczyła przez godzinę i dwadzieścia minut. Austriaczka serwowała celnie, ale miała problemy ze zdobywaniem punktów po własnym podaniu. W efekcie Kazaszka dorobiła się trzynastu break pointów, z czego wykorzystała sześć. To zapewniło jej wysokie zwycięstwo i miejsce w półfinale. Tam czeka już Andrea Petkovic. Niemka wyeliminowała swoją rodaczkę, Annę Lenę Groenfeld.