Obrończyni tytułu odpada w drugiej rundzie

/ Anna Wilma , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Pauline Parmentier, zwyciężczyni Gastein Ladies 2008, odpadła w drugiej rundzie zawodów w tym roku. Francuzka przegrała z Magdaleną Rybarikovą 3:6, 6:4, 4:6. Miejsca w ćwierćfinałach imprezy zajęły natomiast Yvonne Meusburger – finalistka 2007 i aktualna mistrzyni Wimbledonu w grze mieszanej, Anna Lena Groenefeld.

Broniąca tytułu Pauline Parmentier sklasyfikowana jest w tym tygodniu na 120. miejscu w rankingu WTA. Dziś została pokonana przez rozstawioną z numerem sześć Magdalenę Rybarikovą, 46. tenisistkę globu. Mecz trwał dwie godziny z kwadransem. Francuzce przytrafiło się aż dziesięć podwójnych błędów serwisowych, miała jednak do wykorzystania więcej możliwości break pointowych. Z dwunastu takich szans zrobiła użytek z pięciu. Słowaczka była w tym elemencie gry lepsza tylko o jedno przełamanie, ale to ono zdecydowało o jej końcowym triumfie. Ostatecznie przez cały mecz Parmentier zgromadziła 92 punkty, podczas gdy Rybarikova – zaledwie o pięć więcej. Jej następną przeciwniczkę wyłoni konfrontacja Sybille Bammer z Ioaną Ralucą Olaru.

Ku radości gospodarzy, w grze wciąż utrzymuje się finalistka pierwszej edycji imprezy, Yvonne Meusburger. Austriaczka przegrała przed dwoma laty mistrzostwo z Francescą Schiavone. Dziś zbliżyła się do decydującej rozgrywki, pokonując Tatjanę Malek 6:2, 2:6, 6:4, w godzinę i pięćdziesiąt jeden minut. Niemka polskiego pochodzenia miała sporo problemów serwisowych i dwanaście razy broniła break pointów. Połowa tych prób zakończyła się niepowodzeniem. Austriaczka straciła pięć gemów serwisowych. Obie panie popełniły też po pięć podwójnych błędów. Była to piąta konfrontacja tych tenisistek i drugie zwycięstwo Yvonne Meusburger. Ona też wygrała ich ostatni pojedynek na kortach Rolanda Garrosa w tym roku. Austriaczkę czeka teraz potyczka z Jarosławą Szwiedową, pogromczynią rozstawionej z numerem dziewięć Shahar Peer.

Nie powiodło się natomiast w Bad Gastein naszym tenisistkom. Marta Domachowska i Natalie Grandin przegrały z Ioaną Ralucą Olaru i Marią Korytcewą, a Olga Brózda i Magdalena Kiszczyńska z Tatjaną Malek i Andreą Petkovic. Obydwa mecze zakończyły się wynikami 2:6, 4:6 i obydwa trwały po sześćdziesiąt cztery minuty.

Magdalena Rybarikova (Słowacja, 6) – Pauline Parmentier (Francja) 6:3, 4:6, 6:4
Yvonne Meusburger (Austria, WC) – Tatjana Malek (Niemcy) 6:2, 2:6, 6:4