Tursunow i Sela w drugiej rundzie

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com, foto: atpworldtour.com

Dmitrij Tursunow, finalista dwóch poprzednich edycji turnieju w Indianapolis, awansował do drugiej rundy tegorocznej imprezy. Rozstawiony z „jedynką” Rosjanin pokonał 6:3, 2:6, 6:0 Michaella Berrera. Sukces odnieśli także Igor Kunicyn, lepszy od Briana Dabula oraz Dudi Sela, który w pokonanym polu pozostawił Vincenta Spadea.

Dmitrij Tursunow ma znakomite wspomnienia związane z turniejem w Indianapolis. Przed 2 laty okazał się w nim bezkonkurencyjny, pokonując w finale Franka Dancevica. Przed rokiem było nieco gorzej, ale finałowa porażka z Gillesem Simonem ujmy nie przynosi. Tegoroczna edycja Indianapolis Tennis Championships zaczęła się dla 26-letniego Rosjanina udanie. Pokonał 6:3, 2:6, 6:0 Michaela Berrera – zwycięzcę tegorocznego challengera we Wrocławiu. Po dość pewnym zwycięstwie w pierwszym secie Tursunowowi przytrafił się okres słabszej gry. W drugiej partii aż trzykrotnie stracił własne podanie, co przyczyniło się do porażki. Jednak decydująca odsłona to okres absolutnej dominacji faworyzowanego Rosjanina. Rozstawiony z „jedynką” Tursunow oddał rywalowi zaledwie 10 punktów i wygrał seta 6:0. Kolejnego przeciwnika dla 256-letniego mieszkańca Kalifornii wyłoni pojedynek Taylora Denta z Marcosem Danielem.

Oprócz Tursunowa miejsce w najlepszej szesnastce imprezy zapewnił sobie inny Rosjanin, Igor Kunicyn. 27-latek z Władywostoku nie pozostawił złudzeń Argentyńczykowi Brianowi Dabulowi, zwyciężając 6:4, 6:1. Rozstawiony z „czwórką” Rosjanin nie dał rywalowi ani jednej szansy na uzyskanie breaka. W walce o ćwierćfinał zmierzy się z reprezentantem gospodarzy Waynem Odesnikiem.

Do drugiej rundy awansował także bohater daviscupowej reprezentacji Izraela, Dudi Sela. 24-letni mieszkaniec Tel Avivu 7:5, 6:1 zwyciężył z najstarszym zawodnikiem w turniejowej stawce, Vincentem Spadea. Notowany na najwyższej w karierze, 29. pozycji, w rankingu ATP Sela potrzebował na odniesienie zwycięstwa 1 godziny i 15 minut.