Czarny dzień Polaków w Stuttgarcie

/ Anna Wilma , źródło: atpworldtour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Dziś w Stuttgarcie odbyły się trzy mecze z udziałem polskich tenisistów i niestety, wszystkie zakończyły się porażkami biało – czerwonych. W półfinale gry podwójnej odpadli również Łukasz Kubot i Olivier Marach, ulegając 4:6, 5:7 Victorowi Hanescu i Horii Tecau.

Spotkanie trwało godzinę i dwadzieścia trzy minuty. W pierwszym secie Hanescu i Tecau wykazali się większą precyzją przy własnych podaniach i najwyżej rozstawieni Kubot z Marachem nie mieli ani jednego break pointa. Rumuni wywalczyli jedno przełamanie, które wystarczyło im do wygrania pierwszej partii. W drugiej odsłonie Hanescu i Tecau serwowali skutecznie, ale Polakowi i Austriakowi udało się ich przełamać. W końcówce jednak to tenisiści z Europy Południowej okazali się wytrzymalsi, zdobyli drugiego breaka i zapewnili sobie miejsce w finale.

Tam zmierzą się z Frantiskiem Cermakiem i Michaelem Mertinakiem, którzy kilka godzin wcześniej wyeliminowali Mariusza Fyrstenberga i Marcelo Melo. W sobotę z turnieju gry pojedynczej odpadł również Łukasz Kubot. Polak przegrał z Nicolasem Kieferem, który w półfinale uległ Jeremy’emu Chardy.

Półfinał debla:
V. Hanescu, H. Tecau (Rumunia) – Ł. Kubot, O. Marach (Polska, Austria, 1) 6:4, 7:5